Регулятор ЄС знайшов потенційний зв'язок між вакцинацією Johnson&Johnson і виникненням тромбів

Вакцина, Johnson&Johnson, пандемія коронавірусу, побічні ефекти, ema
Фото: La Vanguirdia | Вакцина Johnson&Johnson

Всього було зафіксовано вісім випадків тромбозу після вакцинації. При цьому препарат отримали сім мільйонів осіб.

Експерти Європейського агентства лікарських засобів (EMA) заявили про те, що на флаконах вакцини від коронавірусу Johnson&Johnson необхідно клеїти попередження про побічні ефекти у вигляді тромбів.

Експерти оцінили ризики виникнення тромбозів у щеплених відповідною вакциною людей і дійшли висновку, що існує можливий зв'язок між вакцинацією і досить рідкісними ускладненнями у тих, хто отримав щеплення.

При цьому в агентстві звернули увагу на те, що переваги вакцини у боротьбі з коронавірусною інфекцією все ж перевищують можливість ускладнень або смертей.

"ЕМА виявила зв'язок вакцини з дуже рідкісними випадками розвитку тромбозів. ЕМА підтверджує, що загальне співвідношення ризик/користь залишається позитивним... Попередження про ризик розвитку тромбозів має бути додано до інформації про продукт", — повідомили експерти.

Всього було вивчено вісім повідомлень про тромби після щеплення Johnson&Johnson у людей, які отримали вакцину в США, де уколи зробили більше семи мільйонам осіб. У всіх епізодах ускладнення торкнулися людей віком до 60 років протягом трьох тижнів після вакцинації. Переважно, побічні ефекти виникали у жінок.

Варто зазначити, що в Європейському союзі вакцинація препаратом поки не розпочали.

До цього стало відомо, що Johnson&Johnson відклала застосування своєї вакцини в Європі. Причиною стало розслідування в США випадків виникнення тромбів.

У самих Сполучених Штатах також вирішили на призупинити вакцинацію з тієї ж причини.

Нагадаємо, в США зафіксовано шість випадків рідкісного тромбозу, можливо, пов'язаного з вакцинацією Johnson&Johnson. Щеплення цією вакциною на сьогодні отримали майже 7 млн осіб.

Фокус розбирався, що таке нетиповий тромбоз, і чому ризик померти від нього менший, ніж від коронавірусу.