COVID-сертифікати в ЄС будуть запущені до 1 червня, — Єврокомісія

ЄС, Євросоюз, COVID-сертифікат, зелений сертифікат, 1 червня,
Фото: the-slovenia.com | "Зелений" сертифікат

На початок літа держави-члени ЄС обіцяють підключитися до системи "зелених" сертифікатів.

Країни ЄС узгодили технічні характеристики COVID-сертифікатів (так званих "зелених сертифікатів" — Green Certificate), які планується впровадити у всіх країнах Євросоюзу вже до червня 2021 року.

Як сказано в заяві Єврокомісії, опублікованій у четвер, 22 квітня, через місяць після пропозиції Комісії про цифровий сертифікат представники держав — членів ЄС погодили принципи, що описують основні технічні характеристики впровадження цієї системи.

"Вкрай важливо просувати роботу з технічного впровадження паралельно з поточним законодавчим процесом, щоб забезпечити впровадження цифрових зелених сертифікатів до червня 2021 року по всьому ЄС", — сказано в повідомленні.

За словами єврокомісара з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретона, Єврокомісія, у свою чергу, буде готова підключити держави-члени ЄС до системи COVID-сертифікатів до цієї дати.

"З боку Комісії, ми будемо готові до 1 червня і зможемо підключити до системи COVID-сертифікатів держав-членів Євросоюзу. Таким чином, ми можемо гарантувати, що до літнього сезону система буде готова", — заявив він.

Раніше повідомлялося, що Україна домовилася з Єврокомісією про сумісність українського і європейського COVID-паспортів. Ця домовленість дозволить українцям подорожувати європейськими країнами.

Нагадаємо, що країни ЄС домовилися про введення COVID-паспортів для туристів, які дозволять вакцинованим, одужалим від COVID-19 або з негативними результатами тестів легше подорожувати по ЄС.

Фокус повідомляв, що у Великій Британії збираються провести тестування системи COVID-паспортів при проведенні масових заходів. Люди, які пройшли вакцинацію й отримали паспорт вакцинації, зможуть першими відвідати футбольні матчі і нічні клуби.