Росіяни знову зможуть літати в Єгипет чартерними рейсами

Аеропорт, Хургада, Єгипет, фото
Фото: "Турпром" | Оновлений аеропорт Хургади

Російські туроператори обіцяють відкрити єгипетський напрямок усього за тиждень.

Канцелярія єгипетського президента повідомила, що президенти РФ і Єгипту домовилися про відновлення польотів на курорти туристичних центрів: Хургада і Шарм-ель-Шейх. Прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков підтвердив цю інформацію.

Раніше повідомлялося, що домовленість про це досягнута через дипломатичні канали.

Туроператори готові відкрити єгипетський напрямок за тиждень, повідомила агентству "РИА Новости" профільна асоціація.

Чартерні рейси на курорти Червоного моря були заборонені в листопаді 2015 року після вибуху в небі над Синайським півостровом російського літака, яким туристи поверталися з Шарм-ель-Шейха в Санкт-Петербург. Загинули 224 людини.

Для відновлення польотів Єгипет повинен був надати Росії гарантії щодо організації безпеки.

Аеропорти Хургади та Шарм-ель-Шейха пройшли модернізацію і тепер оснащені сучасними системами контролю і безпеки, персонал аеропортів пройшов додаткову підготовку. Російські рейси будуть здійснюватися в спеціальні термінали, де за безпекою стежитимуть не лише єгиптяни, а й росіяни.

Російські фахівці будуть також контролювати процес реєстрації і посадки на рейс, а також спостерігати за процесом завантаження вантажів і пошти, технічним обслуговуванням і перевіряти салон перед польотом. Подібний механізм уже діє в аеропорту Каїра.

В умовах заборони чартерів, туристи з Росії потрапляли в Єгипет регулярними рейсами, в основному через Каїр. Такий маршрут був довшим, дорогим і важким, тому що до готелів туристам доводилося, як правило, добиратися самостійно.

При цьому багато росіян летіли в Каїр з пересадками через Туреччину. Тому коли в Росії закрили авіасполучення з Туреччиною, то туристи довгий час не могли повернутися додому.