Байден попередив Ердогана, що визнає геноцид вірмен, — ЗМІ

Байден, Джо Байден, США, Туреччина, Ердоган, вірмени
Фото: whitehouse.gov | Джо Байден

Попередники Байдена нібито уникали подібного визначення, тому він нібито може стати першим главою Білого дому, хто за останні 40 років визнає вбивства вірменського населення 1915 року геноцидом.

Лідер Білого дому Джо Байден попередив Реджепа Ердогана, що нібито планує визнати різанину вірменів на початку XX століття "геноцидом".

Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на свої високопоставлені джерела.

За даними інсайдерів, Джо Байден використає слово "геноцид" у заяві 24 квітня з нагоди Дня пам'яті жертв геноциду вірмен.

"Байден сказав Ердогану, що визнає вірменську різанину геноцидом", — йдеться в повідомленні.

Так, Джо Байден стане першим президентом США за останні 40 років, хто визнав масові вбивства вірменського населення геноцидом. Його попередники уникали подібного визначення, а лідер Білого дому, мабуть, вирішив виконати свою передвиборчу обіцянку.

У п'ятницю, 23 квітня, президенти США й Туреччини під час телефонної розмови також домовилися зустрітися в рамках саміту НАТО, який пройде в Брюсселі в червні 2021 року.

"Президент США висловив зацікавленість у конструктивних відносинах із широким спектром співробітництва й ефективним врегулюванням розбіжностей. Лідери домовилися провести особисту зустріч на полях саміту НАТО в червні для обговорення всього кола двосторонніх та регіональних питань", — інформує прес-служба Білого дому.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу вже застеріг США від такого кроку і заявив, що заява Джо Байдена про геноцид вірмен "зашкодить американо-турецьким відносинам", передає Reuters.

Раніше ми розповідали, що Ердоган пообіцяв Зеленському підтримувати членство України в НАТО й засудив незаконну анексію Криму російськими військами в 2014 році.

Власне Джо Байден під час передвиборної кампанії в 2020 році визнав події 1915 року геноцидом вірменського населення і заявив, що в разі обрання на пост президента підтримає відповідний проект Конгресу.

А 22 квітня Джо Байден відкрив кліматичний саміт, для участі в якому він особисто запрошував президента Росії Володимира Путіна.