"Визнаю свою провину". У Білорусі показали "учасників замаху" на Лукашенка (відео)

Білорусь, Лукашенко, держпереворот, замах, учасники, визнання,
Фото: скриншот | Нібито "учасники замаху" на Лукашенка

Юрій Зенкович, Григорій Костусєв і Олександр Федута, нібито, добровільно зізналися в підготовці держперевороту.

Білоруський державний телеканал ОНТ в неділю, 25 квітня оприлюднив відео, на яких так звані фігуранти справи про підготовку "військового перевороту і замаху" на президента Білорусі Олександра Лукашенка нібито визнають свою провину.

"Показання" дали юрист Юрій Зенкович, лідер опозиційної партії "БНФ" Григорій Костусєв і політолог Олександр Федута.

"Визнаю свою провину", – заявив Григорій Костусєв.

"Я визнаю себе винним в участі змові", – повідомив Олександр Федута.

"Я визнаю себе винним", – сказав Юрій Зенкович.

Куратором "державного перевороту" в Білорусі на телеканалі називають колишнього радника Міністерства оборони США по Росії та Євразії Майкла Карпентера.

Також на відео є прихована зйомка так званих "учасників перевороту", на якій нібито обговорюються плани перевороту в подробицях.

Зокрема чоловік, якого в сюжеті називають Юрієм Зенковічем, каже, що завданням номер один є "усунення найголовнішого".

"Завдання номер два – блокувати внутрішні війська, ОМОН, завдання номер три – зайняти кілька символічних об'єктів в центрі міста", – говорить голос в кадрі.

"Олександр Федута" додає, що в першу годину "держперевороту" в Мінську повинні бути інтерновані "як мінімум 30 чоловік".

Третій чоловік, якого називають Юрієм Зенковічем, додає, що є можливість повністю заблокувати всю енергосистему Білорусі, якщо в цьому виникне необхідність.

Нібито учасники "держперевороту" в Білорусі

Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у "змовників" було кілька сценаріїв, перший з яких полягав у ліквідації Олександра Лукашенка на параді 9 травня. У число "змовників", за його словами, було введено працівника спецслужб.

Перед цим Лукашенко повідомляв про затримання групи осіб, які нібито готували замах на нього і його дітей.

"У планах захоплення дитини, одного, другого, як вийде, посадимо в льох, вже льох підготували. Ми затримали групу", – заявив він.

Також повідомлялося, що в Білорусі відкрили справу проти опозиціонера Світлани Тіхановської за нібито підготовку терористичного акту.