Путін обговорив із Макроном ескалацію конфлікту на Донбасі, — Кремль

Еммануель Макрон, Володимир Путін, Франція, Росія, зустріч Макрона з Путіним, переговори Путіна і Макрона
Володимир Путін та Емманюель Макрон

Крім України, лідер Франції також поушив питання про висилку дипломатів, Нагірний Карабах і здоров'я опозиціонера Олексія Навального.

Президент РФ Володимир Путін обговорив із французьким лідером Емманюелем Макроном ескалацію на Донбасі, заявивши, що Київ нібито ігнорує положення Мінських угод.

Про це інформує прес-служба Кремля за результатами телефонного дзвінка.

Зокрема, Володимир Путін продовжує наполягати на необхідності "налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом" і "правове оформлення особливого статусу Донбасу".

Крім цього, президент РФ поскаржився на "провокаційні дії Києва, який цілеспрямовано загострює ситуацію на лінії зіткнення, ігнорує положення Мінських угод".

Емманюель Макрон під час телефонного дзвінка поінформував Володимира Путіна про результати переговорів у Парижі з Володимиром Зеленським. Президенти також підтвердили, що Франція і Росія продовжать взаємодіяти в рамках Нормандського формату.

Під час переговорів були обговорені ситуація в Нагірному Карабаху, висилка дипломатів РФ із Чехії і справа Олексія Навального, який знаходиться в колонії.

"На прохання Емманюеля Макрона Володимир Путін прокоментував нинішній стан російсько-чеських відносин, підкресливши абсурдний характер висунутих Прагою на адресу Росії звинувачень і вжитих заходів", — йдеться в повідомленні Кремля.

Раніше Володимир Путін допустив проведення зустрічі з Володимиром Зеленським, але заявив, що тему окупації Криму на переговорах не порушуватимуть. Глава Кремля також додав, що "в будь-який час готовий прийняти лідера України в Москві й обговорити з ним двосторонні відносини між країнами".

Президент України Володимир Зеленський, зі свого боку, запропонував Володимиру Путіну зустрітися в будь-якій точці Донбасу, де триває війна. Так він відреагував на стягування військ РФ до українських кордонів.