Єврокомісія не в силах заборонити "Північний потік-2", — Боррель

Жозеп Боррель, Північний потік-2, Єврокомісія, США, Санкції, Приватні компанії
Фото: Vostock-photo | Жозеп Боррель

У будівництві газопроводу беруть участь приватні німецькі компанії, зазначив глава європейської дипломатії, і на них вплинути не можна.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Єврокомісія не може заборонити будівництво газопроводу "Північний потік-2", оскільки у неї відсутні відповідні інструменти.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту

Боррель зазначив, що в будівництві газопроводу беруть участь приватні німецькі компанії і на них вплинути не можна.

"У Єврокомісії говорили, що цей проект не сприяє диверсифікації поставок енергії. Однак йдеться про приватний проект", — сказав він.

Боррель додав, що завдання Єврокомісії полягає у тому, щоб відстежувати, що будівництво газопроводу йде відповідно до законодавства і правил Євросоюзу.

Коментуючи позицію США щодо "Північного потоку 2", він сказав, що виступає проти екстратериторіальних санкцій, незалежно від того, проти кого вони спрямовані.

"У цьому питанні потрібно бути послідовними", — сказав Боррель.

Нагадаємо, за інформацією американських ЗМІ, міністерство юстиції США нібито підготувало два пакети санкцій проти газопроводу "Північний потік-2". Також повідомляється, що адміністрація США веде переговори про призначення спеціального посланника з припинення будівництва "ПП-2".

Глава Державного департаменту США Ентоні Блінкен закликав бізнес не допомагати Росії в будівництві газопроводу "Північний потік-2" і пригрозив санкціями всім, хто буде співпрацювати з проектом. Як заявив американський політик, мета цієї затії — розділити Європейський союз і послабити його енергетичну безпеку. Ентоні Блінкен також навів слова президента Джо Байдена про те, що "Північний потік-2" стане поганою угодою для Німеччини та інших країн Європи.