Європарламент запропонував відключити Росію від SWIFT у разі військової агресії проти України (фото)

Європарламент, Резолюція, Росія, Російська агресія, SWIFT
Фото: Укринформ

Крім цього, ухвалена резолюція передбачає заборону на купівлю російського газу і нафти, а також введення санкцій проти олігархів.

Європарламент ухвалив резолюцію, яка, у тому числі, передбачає виключення Росії з платіжної системи SWIFT у разі збройного вторгнення в Україну.

Документ, який опублікований на сайті Європарламенту, схвалили 569 євродепутатів, проголосували проти — 67, утрималися — 46.

Європарламент, Резолюція, Росія, Російська агресія, SWIFT

У прийнятому документі говориться, що якщо в майбутньому "зосередження військ переросте у вторгнення Російської Федерації на територію України, Євросоюз повинен чітко позначити, що ціна такого порушення норм міжнародного права буде дуже високою".

Резолюція передбачає, що в разі збройної російської агресії повинні бути зроблені такі кроки:

  • відключення Росії від SWIFT;
  • припинення покупки російського газу і нафти;
  • введення санкцій проти російських олігархів і членів їхніх сімей, а також заморожування їхніх активів.

"У таких обставинах імпорт нафти і газу з Росії в Євросоюз буде негайно припинено, а Росія буде відключена від системи платежів SWIFT. Усі європейські активи олігархів і членів їхніх сімей, пов'язаних з російською владою, будуть заморожені, а їхні візи скасовані", — йдеться в документі.

Європарламент також закликав Росію вивести війська з Донбасу, повернути Україні контроль над окупованим Кримом, гарантувати свободу судноплавства в Керченській протоці і виконувати Мінські угоди.

У Європарламенті заявили, що резолюція є рекомендацією для країн Євросоюзу і не обов'язкова до виконання, але Росія отримала від європарламентарів чіткий сигнал.

Зазначимо, що раніше в ЄС занепокоїлися рекордним з 2014 року скупченням російських військ біля кордону з Україною. Як заявляв голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, Москва сконцентрувала на кордоні понад 150 тисяч кадрових військових.

22 квітня голова Міноборони РФ Сергій Шойгу заявив, що в російській армії "завершилася раптова перевірка військ", і підрозділи нібито повернуться в постійні місця дислокації. Але в соцмережах продовжили фіксувати перекидання військової техніки до України і до окупованого Криму.