В Ізраїлі під час святкування Лаг ба-Омер сталася тиснява, понад 40 загиблих (відео)

трагедія на горі Мерон, святкування лаг ба-омер
Фото: Скриншот

Кілька людей послизнулися на сходинках, що запустило за собою ланцюгову реакцію, паніку і часткове обвалення трибун.

В Ізраїлі під час святкування Лаг ба-Омер на півночі країни на горі Мерон сталася тиснява й обвалення трибун. У результаті загинуло 44 людини, а близько 150 отримали пошкодження. Про це повідомляє місцеве видання Haaretz.

Трагедія, за словами джерел видання в поліції, почалася з того, що кілька людей послизнулися на сходинках, після чого почалася ланцюгова реакція і впало ще кілька десятків людей. Почалася паніка, і частково обрушилися трибуни.

У результаті 6 чоловік перебуває в лікарні в критичному стані, 18 — у важкому, а двоє потрапили до лікарні із середнім ступенем ушкоджень. У 39 осіб легкі травми.

(За посиланням відео)

Повідомляється, що на горі Мерон могила рабина Шимона Бар Йохая, там зібралося кілька десятків тисяч чоловік.

Поліція проводить розслідування трагедії. За кілька днів до цього в конструкції не було виявлено проблем зі стійкістю.

"Це сталося в одну мить, люди просто падали, топчучи одне одного. Це була катастрофа", — повідомляє очевидець трагедії.

Лаг ба-Омер — єврейське свято. Відзначається в 33-й день Омера. Після заходу сонця прийнято розводити багаття на честь раббі Шимона бар Йохая, танцювати і співати пісні. Уночі багато хто їде на могилу рабі Шимона на горі Мерон. Цей звичай особливо дотримується хасидськими громадами і там, де вивчають Каббалу.

Нагадаємо, що подібний випадок стався в Танзанії, де під час похорону президента в тисняві загинуло 45 осіб. В університеті в Болівії через тисняву студентів загинуло 7 осіб, які впали з 4 поверху.