Санкції у відповідь: Росія заборонила в'їзд представнику Європарламенту

Росія, ЄС, санкції у відповідь, Брюссель, МЗС РФ
Фото: РИА Новости | Будівля МЗС РФ

Всього під обмеження потрапили вісім європейських чиновників, а Брюссель звинуватили в бажанні "стримати розвиток" країни.

У відповідь на санкції ЄС, влада Росії заборонила в'їзд в країну восьми громадянам країн Євросоюзу і представникам офіційних структур ЄС, серед яких опинилися глава Європарламенту і заступник голови Єврокомісії.

Про це повідомляється на сайті МЗС Росії.

"Всі наші пропозиції щодо вирішення будь-яких виникаючих між Росією та ЄС проблемних питань у режимі прямого професійного діалогу послідовно ігноруються або відкидаються", — йдеться у повідомленні.

У російському МЗС заявили, що Брюссель хоче "за всяку ціну стримати розвиток" Росії, нагадавши, що обмежувальних заходів з боку ЄС зазнали шість росіян.

"Робиться це відкрито і навмисно. І, зрозуміло, з відома і при заохоченні США, котрі не приховують зацікавленості у повторному перетворенні Європи на арену гострої геополітичної конфронтації", — йдеться в заяві МЗС РФ.

Список громадян і представників офіційних структур ЄС, яким заборонений в'їзд на територію РФ:

Росія, ЄС, санкції у відповідь, Брюссель, МЗС РФ

Нагадаємо, 15 квітня нові санкції проти РФ ввели Сполучені Штати. Обмеження торкнулися 6 російських технологічних компаній, 32 фізичних та юридичних осіб, "які намагалися впливати на вибори президента США" і 8 фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з окупацією та репресіями в Криму.

У НАТО підтримали ці санкції, а Кремль пообіцяв "невідворотну відповідь".

16 квітня Росія ввела санкції у відповідь, заборонивши в'їзд в РФ главі ФБР та генпрокурору США. До списку санкцій також увійшли Джон Болтон, колишній помічник президента США з національної безпеки, і Роберт Вулсі, колишній директор ЦРУ.