Шанувальників російських "Нічних вовків" у Празі зустріли лялькою голого Путіна (фото, відео)

Голий Путін, чехія, прага, нічні вовки, росія, рф, байкери, російські нічні вовки
Фото: Радіо Свобода | Лялька голого Путіна на золотому унітазі в Празі

Байкерів зустрічали з криками "Ганьба!". Вони їхали з прапорами РФ, СРСР і Чехії.

Сьогодні, 6 травня, перед Вільшанським кладовищем у Празі проходило традиційне вшанування пам'яті загиблих радянських воїнів у Другій світовій війні. Туди приїхали кілька десятків прихильників чеських і словацьких шанувальників російського мотоклубу "Нічні вовки", яких зустріли місцеві жителі з лялькою чоловіка, схожого на голого президента РФ Володимира Путіна.

Про це розповідає видання "Радіо Свобода".

На мотоциклах байкерів були прапори Чехії, Росії та Радянського Союзу.

Щойно шанувальники "Нічних вовків" наблизилися до цвинтаря їх зустріли вигуками "Ганьба!".

"Мене обурює як багато уваги вони намагаються до себе привернути щорічно. Одна справа, коли вони тихо прийдуть, покладуть квіти й підуть. А інша справа — коли вони їздять по всій країні на мотоциклах, і пропагують "русский мир", — розповіла одна з учасниць протесту Гелена Догналова.

Інший мітингувальник, Іржи Новотні, заявив, що "якби не війна в Україні та якби Путін не почав втручатися в інші країни — він би сидів вдома".

"Але коли тиснуть на мене і на мою країну, я змушений реагувати", — розповів він.

Втім, під час заходу знайшлися і люди, які підтримували прихильників російських "Нічних вовків".

"Я вважаю, що необхідно щорічно нагадувати — хто врятував Європу від німецького фашизму. Люди забувають, і переписують історію. Вчора ми зносимо пам'ятник Конєва, завтра кричатимемо, що Європу звільнили США. Вже зараз ці люди знаходяться тут, вони прямо це викрикують. Але є тільки одна правда — Європу в Другій світовій врятували росіяни", — сказав учасник заходу Томаш Франек у футболці з написом СРСР, яку він купив, за його словами, в окупованому Криму.

Серед шанувальників мотопробігу був і член парламенту Ярослав Фолдіна, який, за його словами, шкодує про погіршення відносин між Чехією і РФ.

"Що особисто мені не подобається — це недооцінка вкладу в кінець війни як американських військ, так і сьогодні військ Червоної Армії", — сказав Фолдіна.

Під час урочистостей звучала пісня "День перемоги" Льва Лещенка. Правоохоронці затримали одного з учасників заходу.

Нагадаємо, 16 квітня під будівлею посольства РФ у Празі пройшла інша акція, на яку принесли цю ж ляльку голого президента РФ Володимира Путіна на золотому унітазі. 18 квітня будівлю посольства в Празі облили червоною речовиною, схожою на кров.

17 квітня влада Чехії вислала 18 російських дипломатів і звинуватила їх у роботі на російську розвідку та причетності до вибухів на складах боєприпасів у Врбетіце в 2014 році, через які загинули двоє людей.