Конфлікт врегульовано: французькі рибалки не блокуватимуть острів Джерсі

джерсі, острів джерсі, великобританія, франція
Фото: facebook.com/theministryofdefence

Сторони риболовецької суперечки сіли за стіл переговорів, які пройшли успішно.

Протест французьких рибалок у порту острова Джерсі з приводу прав на вилов риби після Brexit завершився після переговорів, спрямованих на вирішення конфлікту. Про це повідомляє BBC.

Майже 60 рибальських човнів перебували в порту, блокуючи виїзд звідти для інших човнів. До такого кроку рибалки вдалися після того, як британська сторона висунула додаткові вимоги для рибальства в своїх водах.

Міністр закордонних справ Джерсі Ян Горст сказав, що переговори були "позитивними", але представник рибалок із французького регіону Нормандія припустив, що під час переговорів не було досягнуто ніякого прогресу.

"Ми все ще більше заходимо в глухий кут. Або ситуація якось вирішиться, або будуть вжиті заходи", — заявив представник рибалок французького регіону Нормандія Хьюго Легабі.

Великобританія відправила до острова Джерсі в протоці Ла-Манш два патрульні катери Королівського флоту після погроз Франції про його блокаду французькими рибальськими судами. Франція слідом за Великобританією відправила два катери до острова.

У прем'єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона заявили, що глава уряду під час телефонної розмови з офіційними особами Джерсі "беззастережно підтримав" острів і підтвердив, що два військові кораблі Великобританії "залишаться на місці для спостереження за ситуацією як запобіжний захід".

Через що стався конфлікт?

Острів Джерсі є найбільшим Нормандські островом у протоці Ла-Манш, і залежить від Британської корони, яка є частиною Великобританії. Він знаходиться в 22 км від Франції. Захист Джерсі є обов'язком Великобританії.

джерсі, острів джерсі, франція, великобританія, карта
Острів Джерсі знаходиться в протоці Ла-Манш, між Францією і Великобританією

Французькі рибалки скаржилися на те, що їм не дозволяють працювати в британських водах через труднощі з отриманням ліцензій. Вони заявили, що без попереднього повідомлення були додані додаткові вимоги.

Влада острова Джерсі, який залежить від Британської корони, ввела нові правила, згідно з якими французькі рибальські човни повинні надати історію рибальства в цьому районі, щоб отримати ліцензію.

Зрештою, ліцензії надали 41 французькому судну, які займалися рибальством не менше 10 днів протягом 12 місяців за останні три роки. Але 17 інших французьких рибальських суден ліцензії не отримали.

На тлі цього у Франції заявили, що 100 французьких рибальських суден відправляться в порт Джерсі на знак протесту проти нових правил рибальства. Французькі суди погрожують заблокувати гавань, а міністриня морського судноплавства Франції Аннік Жирарден заявила, що електропостачання острова може бути відключене.

ВВС пише, що проблема з ловом риби була каменем спотикання в переговорах про торгівлю між Євросоюзом і Великобританією після Brexit. З одного боку, рибалки Євросоюзу щорічно виловлюють у водах Великобританії риби більше ніж 600 млн фунтів, а з іншого боку — ринок ЄС є основним для збуту Королівством свого вилову.

Нагадаємо, Великобританія офіційно покинула ЄС у ніч із 31 грудня 2020 року на 1 січня 2021 року. До цього Євросоюз і Британія погодили торговельну угоду, в рамках якої вони погодилися співпрацювати після Brexit.

Великобританія повернула собі контроль над кордоном, фінансами, законодавством, торгівлею, судовою системою і рибальськими водами.