Вчені розповіли, з якою вагою у людини може бути важка форма COVID-19

COVID-19, пандемія коронавируса, вчені, дослідження вчених, дослідження організму при COVID-19
Фото: УНІАН | Епідемія COVID-19 в Україні

Зараз, коли вакцина від COVID-19 активно поширюється серед молодих людей, важливо частіше прищеплювати пацієнтів з ожирінням.

Британські вчені вирішили дослідити зв'язок між індексом маси тіла (ІМТ) і захворюванням COVID-19 та визначити, яка вага людини може спровокувати важку форму захворювання.

Своє дослідження автори опублікували в тематичному виданні Lancet Diabetes & Endocrinology.

У матеріалі йдеться, що не тільки надлишкова маса, але й недостатня вага збільшує ризик того, що людина перенесе COVID-19 у важкій формі.

Під час дослідження вчені проаналізували медичні записи майже 7 млн пацієнтів із Великобританії. З'ясувалося, що COVID-19 протікає у важкій формі у молодих людей віком від 20 до 39 років, у яких є надмірна вага. Але після 60 років, як стверджують експерти, ця залежність знижується, а в людей старше 80 років вага не має значення під час захворювання.

Ризик важкої форми та смерті від COVID-19 зростає у людей з ІМТ вище 23 (стандартний показник — ред.), запевняють вчені.

Дослідники зʼясували ще один цікавий момент — люди зі зниженим ІМТ (нижче 18,5) також важко переносили коронавірусну інфекцію. Тому, щоб підстрахуватися від ускладнень при COVID-19, автори закликають позбутися надмірної ваги, але не доводити себе до виснаження.

"Ми ще не знаємо напевно, що втрата ваги знизить ризик важкого результату COVID-19, але це дуже правдоподібно. До того ж це, безумовно, принесе користь для здоров'я: знизить ризики розвитку діабету другого типу, раку та інших захворювань", — додав один з авторів дослідження, професор Пол Авеярд.

Раніше МОЗ заявило, що Україна вийшла з третьої хвилі коронавірусу. За словами міністра Максима Степанова, на піку хвилі на підтримці киснем перебувало 44 тисячі пацієнтів, хоча ще рік тому Україна могла дозволити собі лише 3,5 тисячі. Але в МОЗ закликали українців не розслаблятися після ослаблення карантину.

Також ми повідомляли, що нардепи готові відправити у відставку главу МОЗ Максима Степанова. Як розповідали джерела в Офісі президента, міністра хочуть позбавити посади після провалу вакцинації населення в умовах пандемії COVID-19.