Розлучені "короною": п'ятирічна дівчинка застрягла в Індії, її батьки — в Австралії (фото)

Індія, Австралія, коронавірус, пандемія, заборона на в'їзд,
Фото: ВВС | Сім'я дівчинки

Дитина не може вилетіти додому самостійно. До того ж, за повернення її батькам загрожує великий штраф і навіть в'язниця.

П'ятирічна Джоанна з Австралії відвідувала з батьками своїх бабусю і дідуся в штаті Керала (Індія), коли через пандемію коронавірусу були закриті кордони, а рейси скасовані.

Як пише BBC News, ця дівчинка — одна з понад 173 дітей без супроводу, які намагалися повернутися до Австралії, але застрягли в Індії.

Сімʼя жила в Малайзії і відвідувала родичів в Індії. Чоловік з дружиною залишили Джоану бабусі, щоб вона могла провести з нею більше часу, а самі повернулися до Малайзії, пізніше — перелетіли в Сідней.

На момент спалаху пандемії і закриття кордонів дитина жила з бабусею і дідусем. Термін дії малайзійської візи Джоани закінчився, і її батькам довелося переїхати до Сіднея без неї.

Батьки Джоани намагалися відправити її організованим урядом рейсом у Сідней, однак, за правилами, дітям молодше 14 років під час репатріації забороняється подорожувати поодинці.

Індія, коронавірус, Джоанна, сім'я,
Сім'я Джоани

Авіакомпанія Qantas, що виконує рейси між Індією та Австралією, також не пускає в літаки неповнолітніх без супроводу дорослих, тому єдині варіанти для сімʼї — орендувати приватний літак або ж летіти на літаку компанії Air India.

Батьки дівчинки не ризикують летіти за дитиною до Індії, побоюючись, що приєднаються до тих девʼяти тисяч австралійців, які не можуть повернутися з цієї країни до себе на батьківщину в Австралію.

Дрісія і Ділін знайшли місце для Джоани в зафрахтованому приватною компанією літаку з Бангалора в Сідней, однак, цей рейс теж скасували після того, як уряд Австралії ввів заборону на вʼїзд усіх прибулих з Індії.

"Це була наша остання надія, ми вичерпали всі можливості", — розповідає Ділін.

Заручниками ситуації стали багато сімей

Дрісія і Ділін поділилися своїми проблемами з комітетом сенату Австралії, які розслідують зусилля уряду з надання допомоги австралійцям, які опинилися в скрутному становищі в Індії.

"Я прошу розглянути можливість вивезення неповнолітніх без супроводу чи за допомогою репатріаційних рейсів або ж приватних чартерних рейсів", — заявила жінка.

Дрісія нарікає, що часто не може заснути, жінка плаче всю ніч, сумуючи за маленькою дочкою.

"Можу тільки уявити, який емоційний біль вона відчуває зараз, думаю, немає нічого, чим можна було б замінити батьків", — додає батько дитини.

Раніше повідомлялося, що 2 травня влада Австралії заборонила вʼїзд у країну тим, хто в останні 14 днів побував в охопленій коронавірусом Індії. Порушникам загрожує штраф від $ 25,5 до $ 51 тисячі (до 1,5 млн гривень) і навіть позбавлення волі на термін до 5 років.

Пізніше зʼявилася інформація, що уряд Австралії зіткнувся з гострою критикою громадськості після заборони вʼїзду в країну громадянам, які перебували останні 14 днів в охопленій коронавірусом Індії. У пʼятницю, 7 травня, премʼєр-міністр країни Скот Моррісон заявив, що Австралія почне повертати своїх "найбільш нужденних" громадян з Індії після 15 травня.

Нагадаємо, що з 2 травня Україна закрила кордони для всіх осіб, які прибувають з Індії. Обмеження торкнулися всіх людей, що перебували в Індії понад 7 діб за останні 14 днів.

Також відомо, що індійський штам коронавірусу, за даними експертів ВООЗ, може бути стійким до вироблених антитіл людей, які перехворіли чи отримали вакцину від COVID-19.