Понад 4 тис померлих за добу: Індія закривається на повний локдаун після нового рекорду

Коронавірус в Індії
Фото: Alex Crawford/Twitter | Люди страждають від коронавируса в Індії

Уже третю добу поспіль в країні фіксують понад 400 тисяч нових випадків захворювання. Багато людей вмирають, так і не дочекавшись лікарів.

За минулу добу, 7 травня, від коронавирусной інфекції в Індії померли 4 187 осіб — після антирекорду останній штат переходить в локдаун. Про це повідомляє CNN з посиланням на індійське Міністерство охорони здоров'я.

Влада південного регіону Тамілнад оголосили про посилення карантинних обмежень на два тижні після того, як в п'ятницю зафіксували рекордну кількість хворих — коронавірус підтвердили у 26 465 осіб. З понеділка, 10 травня, в штаті, як і по всій Індії, закриються всі непродуктові магазини, включаючи алкогольні, ресторани зможуть продавати їжу тільки на виніс, робота сервісів з доставки їжі буде обмежена.

Ось уже третю добу поспіль в Індії фіксують понад 400 тисяч нових хворих. Всього з початку пандемії налічують понад 21 мільйона випадків зараження і 238 тисяч смертей, пов'язаних з COVID-19.

Раніше прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді закликав не вводити локдаун в штатах, залишаючи його тільки на самий крайній випадок. Мабуть, момент вже настав, адже за даними CNN медична система країни знаходиться в критичному стані. В Індії повідомляють про жорсткий дефіцит ліжок, кисню і медпрацівників, деякі пацієнти вмирають поруч з клініками, так і не дочекавшись огляду у лікарів.

Повідомлялося, що Україна почне поставляти в Індію дефіцитний кисень. Український прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що країна знаходиться в критичному ситуації і потребує допомоги.

Інфекціоніст з США помер в Індії від коронавируса після двох щеплень, отриманих на батьківщині. Професор Ратгерського університету Раджендра Капила приїхав вивчати COVID-19 в країні.

Австралія заборонила своїм громадянам повертатися після поїздки в Індію. Порушників вирішили штрафувати на суму до 51 тисяч доларів або садити в тюрми.