Війська РФ озброять невидимою для радарів авіабомбою "Дриль" (відео)

Росія, армія, озброєння, авіабомба, Дрель,
Фото: ТАСС | Авіабомба "Дриль"

Нова "бомба-невидимка" надійде на озброєння вже в цьому році і призначена для знищення танків, РЛС і ЗРК.

Збройні сили Російської Федерації вже у 2021 році отримають авіабомбу "Дриль", яку, як стверджується, не помітить жоден з існуючих радарів.

"Результати випробувань підтвердили бойову ефективність авіабомби "Дриль". Закупівлі заплановані на 2021 рік і на плановий період 2022-2023 років", — повідомив агентству Інтерфакс віце-прем'єр РФ Юрій Борисов.

За даними розробника нового озброєння, вибуховий пристрій практично неможливо розпізнати за допомогою радарів. Дальність планування бомби перевищує 30 кілометрів.

"Дриль" — плануюча авіабомба, розроблена на науково-виробничому об'єднанні "Базальт" і призначена для ліквідації бронетанкової техніки, а також наземних радіолокаційних станцій, зенітних ракетних комплексів і пунктів управління енергетичними установками.

Про створення "Дрилі" вперше заявили ще в 2016 році, в той же час почалися її випробування. Скидати такі бомби планують з літаків оперативно-тактичної авіації.

Випробування нової бомби

Нагадаємо, в листопаді минулого року американський винищувач п'ятого покоління "Lockheed Martin F-35А Lightning II" скинув на військовий полігон модель новітньої американської авіаційної ядерної бомби "В61-12".

Також американська армія працює над удосконаленням технології, яка дозволить командам роботів на полі бою ефективно працювати разом, навіть при нестабільності зв'язку.

Фокус повідомляв про те, що військово-морські сили РФ провели невдалий пуск крилатої ракети "Калібр" з фрегата "Маршал Шапошников".