Саміт НАТО: Байден і лідери "Бухарестської дев'ятки" обговорять ситуацію в Україні

Байден на саміті нато, саміт нато
Фото: The Bell

Учасники саміту обговорять безпеку в регіоні, питання східного флангу НАТО, а також шлях України в Альянс.

Під час саміту "Бухарестської дев'ятки" країн-членів НАТО буде підійматися питання України та ситуації на Донбасі. Його відвідає американський президент Джо Байден. Про це повідомляє Укрінформ.

За словами Анджея Дуди, світ не повинен відводити очей від ситуації в Україні. Польща і Румунія є східним флангом НАТО, тому вони повинні стоять на сторожі безпеки в регіоні.

У саміті повинен взяти участь президент США Джо Байден, якому президенти Польщі й Румунії відправили запрошення. Американський лідер вже підтвердив свою участь. Крім нього на саміті будуть держсекретар Ентоні Блінкен і генсек НАТО Єнс Столтенберг. Захід відбуватиметься в змішаному форматі: президент Польщі та Румунії будуть особисто, а решта учасників — онлайн.

"Я не маю жодних сумнівів, що питання України, зокрема безпеку і шлях України в НАТО, а також загальне питання східного флангу НАТО, матимуть важливе значення на наступному саміті НАТО в Брюсселі", — заявив Анджей Дуда.

"Бухарестська дев'ятка" — створена у 2015 рік за ініціативою Польщі та Румунії. До складу входить Польща, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина, Словаччина, Чехія та Болгарія.

Нагадаємо, Україну не запросили на саміт НАТО. Він буде проходити без країн-партнерів Альянсу. При цьому влітку буде підійматися питання про ПДЧ в НАТО для України.