Причиною вибухів у Врбетіце могла бути спроба приховати недостачу боєприпасів, — президент Чехії

чехія, вибух, склад боєприпасів, врбетіце
Фото: Полиция Чехии | Вибухи у Врбетіце в 2014 році

Раніше влада країни звинуватила російські спецслужби в причетності до вибухів на складі і вислали дипломатів РФ.

Президент Чехії Мілош Земан заявив, що причиною вибухів на складі боєприпасів під Врбетіце в 2014 році могла стати спроба приховати недостачу. Про це він повідомив в ефірі радіостанції F1, передає Idnes.cz.

"На відміну від інших, я не є прихильником однієї версії. Я запитав главу міністерства юстиції Марію Бенешеву, якою може бути версія події. Вона сказала, що мова може йти про приховування недостачі", — говорить Земан.

Глава Чехії вважає, що поліція повинна "ретельно і швидко вести розслідування", додавши, що дуже серйозно ставиться до версії про те, що до вибуху причетні російські спецслужби.

Крім того, Земан нагадав, що вже давно є версія про причини вибуху на складах — необережність при зберіганні боєприпасів.

Нагадаємо, Чехія звинуватила російських розвідників в організації вибухів на військових складах в Врбетіце, на яких зберігалося озброєння, призначене для України. У відповідь на це Прага вислала 18 російських дипломатів.

Крім того, країна оголосила в розшук Петрова і Боширова, які за версією слідства можуть бути причетними до вибухів. За словами правоохоронців, Петров і Боширов приїхали в Прагу в жовтні 2014 році, а після в Мавровскосілезскій і Злинський край. У країну вони вʼїхали по своїм російським паспортами. Виїжджали з Чехії по молдавському паспорту на імʼя Миколи Попа і по паспорту Таджикистану на імʼя Руслана Табарова.

МЗС РФ, у відповідь на дії Праги, оголосив 20 співробітників посольства Чехії персонами нон грата і попередив про висилку дипломатів.