Австралійські міста атакували мільйони мишей (відео)

чума мишей в австралії
Фото: Скриншот

Після проливних дощів у 2020 році популяція гризунів виросла в рази. Настільки, що місцева влада планує почати видавати отруту всім фермерам.

На сході Австралії міста масово атакують миші. Заступник прем'єр-міністра Австралії оголосив їм війну. Про це повідомляє CNN.

Миші вже протягом декількох місцях спустошують поля і залазять у будинки в східній частині Австралії. Збиток, як пишуть у виданні, уже налічує мільйони доларів посіву і техніки. З наближенням похолодання гризуни почнуть шукати притулку в будинках людей.

Причиною такого напливу мишей називають дощі в минулому році, коли за рік випала дворічна норма опадів. Це створило хороші умови для посівних, але і в той же час ідеальні умови для мишей.

"У минулому році в нас був дійсно хороший рік, багато зерна. Ми поклали багато сіна в сараї і створили ці величезні мишачі готелі", — розповів фермер Майкл Пейт, маючи на увазі свій сінник, який наразі кишить тисячами мишей.

Вважається, що якщо мишей від 800 до 1000 на гектар, то це — чума. Але за заявами дослідників з Національного наукового агентства Австралії, порахувати мишей це "все одно що намагатися порахувати зірки в небі". Самки мишей народжують новий послід кожні три тижні, і всім їм потрібна їжа.

Тому влада Австралії може дозволити використовувати отруту проти мишей бромадіолон, який будуть безкоштовно поширювати серед фермерів.

Бромадіолон дуже токсичний, стверджують екологи, і тому, ймовірно, вб'є деяких місцевих хижаків, але його прихильники стверджують, що яструбів і сов просто недостатньо, щоб природним чином знизити популяцію мишей.

Нагадаємо, в Австралії знайшли комаху з розмахом крил 25 см.

Раніше повідомлялося, що через масштабні повені в Австралії почалося нашестя павуків і змій.