Депутат парламенту Латвії запропонував затримати збірну Білорусі з хокею

Айгарс Бікше, Депутат Сейму Латвії, латвія, клуня, збірна з хокею, беларусь, спорт, хокей, Лукашенко, Бікше
Фото: 24 канал | Депутат Сейму Латвії Айгарс Бікше

Парламентарій вважає, що необхідно обміняти "улюбленців терориста" на політв'язнів. Це нібито покаже, що ЄС може захистити опозиційних білорусів.

Айгарс Бікше, депутат Сейму Латвії, скульптор і професор Латвійської академії мистецтв, запропонував на своїй сторінці у Facebook "взяти в заручники всю збірну по Білорусії з хокею" й обміняти спортсменів на політв'язнів режиму Олександра Лукашенка.

"У мене є пропозиція: Латвія затримує всю білоруську хокейну команду і випускає її на латвійсько-білоруському кордоні в обмін на всіх політв'язнів білоруського терористичного режиму", — написав Бікше.

Парламентарій заявив, що захоплення літака білоруськими силовиками сигналізує про повну байдужість влади Білорусі до прав людини і міжнародних відносин.

"Це принизливий сигнал про те, що ми не можемо захистити людей, які вірять у закони Європейського Союзу та захист, який вони гарантують. Ми можемо поміняти прапори, покласти квіти, заморозити гроші прихильникам режиму, але це не змінить перебіг подій і не дасть надії кожному громадянину", — зазначив Бікше.

Депутат Сейму написав, що європейським країнам важко комунікувати про заходи щодо Олександра Лукашенка, оскільки в Білорусі активно перешкоджають роботі незалежних ЗМІ.

"Послання про те, що нам можна довіряти і ми зможемо їх захистити, потрібно передати крамарям у Борисові, заводчанам у Мінську. Зробити це можна, затримавши улюбленця "терориста" — білоруську хокейну команду", — заявив Бікше.

Латвійський парламентарій підкреслив, що офіційні представники ЄС можуть впливати на Лукашенка значно ефективніше, ніж їм здається, однак для цього "потрібна сміливість".

Зазначимо, під час матчу з хокею між збірними Білорусі та Латвії, який пройшов у Ризі вчора, 24 травня, замість офіційного білоруського прапора підняли використовуваний опозиціонерами біло-червоно-білий прапор. Після цієї історії керівництва країн заявили про обопільну висилку послів.

Голови країн ЄС під час саміту, який пройшов вчора, 24 травня, ухвалили рішення заборонити літати над своєю територією авіаперевізникам з Білорусі. Також вони закликали європейські авіакомпанії утриматися від польотів над територією Білорусі.

Нагадаємо, 23 травня в аеропорту Мінська затримали опозиціонера й ексголовреда NEXTA Романа Протасевича. Літак Ryanair, на борту якого був Протасевич, екстрено посадили в Мінську через повідомлення про нібито "замінування" транспортного засобу.