Бойовики "ЛНР" вирішили "завести справу" на Протасевича (відео)

добровольці, Україна, беларусь, фото
Фото: kp.ru | Роман Протасевич у лавах "Азова"

Справу завели за нібито участь екс-головного редактора NEXTA Романа Протасевича в бойових діях на Донбасі.

"Генпрокуратура ЛНР" порушила справу про участь в бойових діях на Донбасі проти затриманого в Білорусі "блогера Протасевича". Про це повідомило агентство ТАСС.

У заяві "прокуратури" говориться, що в 2014 році Протасевич нібито вступив до лав батальйону "Азов", "забороненого в ЛНР". У період із літа 2014 року по зиму 2015 року він, "перебуваючи на посаді заступника командира зв'язку другої ударно-штурмової роти батальйону "Азов", брав участь у бойових діях на території Донбасу", — йдеться в заяві відомства.

Нагадаємо, що в 2020 році журналіст Григорій Азаренка на білоруському державному каналі "СТВ" сказав, що Роман Протасевич вступив у "неонацистський батальйон "Азов", де пройшов бойову та диверсійну підготовку, а в 2015 році вже нібито був "заступником командира зв'язку ударно-штурмової роти".

Крім того, в соціальних мережах опублікували обкладинку журналу "Азова" під назвою "Чорне сонце" 2015 року, на якому нібито зображений Роман Протасевич. Чоловік зображений у військовій формі й з автоматом.

"Справи заводили на сина ще в 2014 році, коли він був на території Донбасу та воював на боці української армії", — говорить батько Протасевича на відео, яке опублікував у своєму телеграм-каналі російський журналіст видання "КП" Олександр Коц. У коментарях до публікації є скріншоти нібито листування товаришів по службі Романа Протасевича з обговоренням його поранення в сідниці. Там же наведені нечіткі фото, на яких зафіксовано, як нібито Протасевич бере участь в руйнуванні пам'ятника Леніну в Києві.

Лідер "Національного корпусу" Андрій Білецький підтвердив, що Протасевич брав участь в антитерористичній операції на Донбасі разом із батальйоном "Азов". Він спростував, що Протасевич служив в українському добровільному батальйоні, проте заявив, що журналіст брав активну участь у подіях на Донбасі.

"Роман дійсно разом з "Азовом" та іншими військовими частинами боровся проти окупації України. Він був із нами в Широкино, де отримав поранення. Але його зброєю як журналіста був не автомат, а слово", — підкреслив глава "Нацкорпусу".

Раніше Фокус писав, хто такий Роман Протасевич і що відомо про його дівчину.