Німеччина виплатить Намібії $1,3 млрд за геноцид столітньої давності

геноцид в Намібії
Фото: The Irish Times | Німецькі війська в Африці

У процесі придушення повстань у 1904-1908 років, німецькі військові знищили майже 80 тисяч представників етногруп гереро та нама, за що ФРН зараз попросила вибачення.

Німеччина офіційно визнала дії німецьких військ на початку XX століття геноцидом, тому взяла на себе зобов'язання виплатити 1,3 млрд доларів Намібії. Про це повідомляє CNN.

Переговори з африканською країною тривали 6 років, в яких брали участь представники етнічних груп гереро та нама. Саме їх Німеччина і знищувала протягом 4 років за антиколоніальні виступи. 1,3 млрд доларів підуть на реконструкцію і розвиток країни.

"Злочини німецького колоніального панування довгий час обтяжували відносини з Намібією. Неможливо закрити книгу про минуле. Однак визнання провини і наші вибачення є важливим кроком на шляху до примирення зі злочинами та формування майбутнього разом", — заявив глава МЗС ФРН Хайко Маас.

У Намібії вважають, що люди ніколи не забудуть той геноцид і житимуть з ним. А фінансова компенсація стане "важливим процесом із точки зору загоєння ран".

За даними Меморіального музею Голокосту США, німецькі війська вбили до 80 тисяч гереро і нама за 1904-1908 роки. Намібія була колонією Німеччини в період із 1884 по 1915 роки.

Нагадаємо, в США визнали масові вбивства вірмен геноцидом в Османській імперії в 1915-1917 роках.