Альпіністи зі США і Гонконгу встановили два нові рекорди на Евересті

Еверест, гора, Непал, пік, вершина, рекорд, рекорди еверест, альпіністи, рекорди на Евересті, сша, Гонконг
Фото: BBC | Еверест

Чоловік став найстарішим американцем, піднявшись на вершину, а спортсменка з Гонконгу підкорила гору швидше, ніж інші жінки до неї.

Альпіністи з Гонконгу та США на цьому тижні встановили два нові рекорди, підкоривши Еверест. Про це повідомляє видання Reuters із посиланням на офіційних представників піших походів.

Так, 75-річний Артур М'юїр став найстарішим американцем, який піднявся на найвищу вершину в світі 8 848,86 м.

"Артур М'юїр — найстаріший американець, який підкорив Еверест", — сказав журналістам Гарретт Медісон, керівник експедиції компанії Madison Mountaineering.

Зазначається, що в М'юїра вийшло побити рекорд Білла Берка, який став найстарішим американцем, який піднявся на гору у віці 67 років у 2009 році.

А 45-річна гонконгська спортсменка Цанг Інь-Хун підкорила вершину менш, ніж за 26 годин, що є найкоротшим часом, витраченим будь-якою жінкою. Журналісти повідомляють, що зазвичай альпіністи витрачають по кілька днів у різних таборах, перш ніж дістатися до піку.

Гʼянендра Шреста, урядовець Непалу, розповів, що Інь-Хун розпочала свій шлях о 13:20 за місцевим часом і дісталася до вершини о 15:10 на наступний день.

Попередній рекорд належав непалці Пхунджо Джангму Ламі. У 2017 році їй вдалося підкорити Еверест за трохи більше, ніж 39 годин.

Нагадаємо, минулого тижня з'явилася інформація про те, що в базовому таборі альпіністів на Евересті стався спалах COVID-19: заразилися понад 100 осіб.

На початку цього року команді альпіністів вперше вдалося підкорити другу за висотою вершину на Землі, Чогорі, в зимовий час. Вона лише на 200 метрів нижче Евереста і вважається однією з найбільш важких для сходження.