"В пам'ять про батька президента": чиновників в Туркменістані змусили поголити голови налисо

туркменистан, Туркменія, чиновники, гоління голови, поголити голову налисо, обріться налисо, траур, батько президента
Фото: колаж Фокус | Чиновників в Туркменістані змусили поголити голови налисо на знак жалоби по батьку президента

Місцевим керівникам і бюджетникам нібито повідомили, що їх будуть звільняти, якщо побачать з волоссям і без національних головних уборів.

Related video

У Туркменістані місцевих чиновників і керівників приватних підприємств нібито змусили поголити голови налисо і носити тюбетейки тахья в знак трауру за Мялікгули Бердимухамедову, покійному батькові президента країни Гурбангули Бердимухамедова. Про це повідомляє місцеве видання "Радио Азатлык".

Правило ввели після появи на публіці президента країни в національному головному уборі після смерті його батька Мялікгули Бердимухамедова.

"У Лебапському велаяті чиновників і директорів шкіл попередили, що, якщо вони попадуться на очі без тахья, їх відразу звільнять з роботи", — розповіло джерело журналістів.

Чиновники зобовʼязані носити національні тюбетейки аж до 40 днів з дня смерті Мялікгули Бердимухамедова.

Повідомляється, що той помер 18 квітня цього року. Йому було 88 років. Мялікгули носив звання підполковника внутрішніх військ країни в запасі. Свого часу він працював в уряді Туркменської Радянської Соціалістичної Республіки.

Місцевий журналіст повідомив, що в одному зі східних регіонів країни бюджетниці (зокрема — викладачки в школах) в знак жалоби ходять в шалях з чорними візерунками.

Відзначається, що протягом тижня після смерті батька Гурбангули Бердимухамедов не зʼявлявся перед громадськістю і в ефірах телеканалів. Без президента відбулися урочистості на честь ряду національних свят. Керівником церемоній був син президента Сердар.

Після цього лідер країни почав зʼявлятися на всіх зустрічах на чорному автомобілі.

Нагадаємо, в січні повідомлялося, що президент Туркменістану влаштував змагання зі швидкісного записування його слів.

У березні 2020 року президент Туркменістану розпорядився заборонити використовувати слово "коронавірус", щоб "по країні не поширювалася паніка". Також в країні заарештовували людей, які ходили в масках.