Сліпий 46-річний альпініст із Китаю підкорив Еверест

Еверест, Джомолунгма, Чжан Хун, рекордсмен Чжан Хун на Евересті
Фото: straitstimes.com | Сліпий альпініст Чжан Хун

46-річний житель Піднебесної став першою сліпою людиною в Азії, якій вдалося піднятися на Джомолунгму.

Сліпий китаєць Чжан Хун, що втратив зір через глаукому, підкорив найвищу вершину в світі Еверест.

Про це пише USNews з посиланням на Reuters.

За даними журналістів, 46-річний Чжан Хун став першою сліпою людиною в Азії і третім в світі, який зміг піднятися на Джомолунгму.

Подвиг сліпого жителя Піднебесної був зафіксований 24 травня. 46-річний сліпий Чжан Хун разом з трьома висотними гідами підкорив висоту в 8849 метрів і повернувся в базовий табір альпіністів.

"Незалежно від того, чи є ви інвалідом або нормальним, втратили ви зір або у вас немає ніг або рук, це не має значення, поки у вас сильний розум, ви завжди можете виконати те, на що інші люди скажуть "Ні", — зізнався рекордсмен з Китаю.

Журналісти відзначають, що Чжан Хан втратив зір у 21-річному віці через глаукому, а на подвиг з підкорення Евересту його надихнув американець Ерік Вейхенмайер, який зміг піднятися на Джомолунгму в 2001 році. Сліпий альпініст, щоб здійснити мрію, почав тренуватися під керівництвом свого друга-гірського гіда Цян Цзи.

Як розповів Чжан Хан, він був дуже наляканий на початку місії, оскільки через сліпоту йому не завжди вдавалося знаходити центр ваги і він кілька разів падав.

"Я все ще був дуже наляканий, тому що не міг бачити, куди йду, і не міг знайти свій центр ваги, тому іноді я падав. Але я продовжував думати, бо, хоча це було важко, мені довелося зіткнутися з цими труднощами, це один з компонентів лазіння, є труднощі і небезпеки, і в цьому сенс лазіння ", — додав сліпий альпініст з Китаю в коментарі журналістам.

Раніше Фокус розповідав, що альпіністи з США і Гонконгу встановили два нових рекорди на Джомолунгмі. Перший рекорд належить 75-річному американцю Артуру М'юїру, який став найстарішим жителем США, що підкорив Еверест. А ось 45-річна спортсменка Цанг Інь-Хун підкорила вершину менш, ніж за 26 годин.

Також Фокус повідомляв, що на Евересті зафіксовано спалах COVID-19 серед альпіністів. Спортсмени залишаються в таборі, сподіваючись встигнути піднятися на вершину до закриття сезону, а всього захворіли не менше 100 чоловік.