"Щоб послабити напругу з РФ": НАТО може відмовитися від ядерних ракет в Європі

ядерну зброю нато в європі
Фото: National interest

В Альянсі вважають, що рішення може допомогти налагодити діалог з контролю над озброєнням.

Після зустрічі з президентом США Джо Байдена з союзниками по НАТО, останні заявили про готовність офіційно виступити проти розміщення ядерних ракет наземного базування в Європі. Про це повідомляє Defense News.

На такий крок члени НАТО готові піти для ослаблення напруженості у відносинах з Росією і налагодити діалог з контролю над озброєнням перед зустріччю з Байдена з Путіним.

За інформацією видання, Кремль запропонує відновити мораторій щодо розміщення ракет середньої й меншої дальності наземного базування. Попередня пропозиція адміністрація Трампа відхиляла через те, що вважала Росію нечесним партнером в області контролю озброєння.

Як зазначає колишній радник Трампа з питань ядерного озброєння в раді нацбезпеки, якщо США підуть на такий крок перед зустріччю з Путіним, то вони позбавляться переговорної сили.

Нагадаємо, за словами Путіна членство України в НАТО загрожує країні тим, що від Харкова до Москви ракети долетять за 7 хвилин.

Фокус розбирався, яких наслідків слід чекати після демаршу Путіна і Трампа в договорі про ліквідацію ракет малої та середньої дальності.