"Вони зарезервовані": в США розповіли про долю $100 млн військової допомоги для України

військова допомога для України
Фото: Twitter/U.S. Embassy Kyiv | Партія "Хамви" для ЗСУ від США

Українській стороні вже передали 275 млн, які виділив Конгрес. Подальша допомога буде передаватися в разі ескалації конфлікту з РФ.

Помічник Джо Байдена з питань національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Україні виплатили всі кошти в рамках допомоги. Додаткові 100 млн доларів зарезервовані. Про це він розповів в ефірі Fox News.

За словами Саллівана, Конгрес США виділив українській державі 275 млн доларів. Їх повинні були витратити до вересня, але вже до червня вони були повністю виділені Україні. При цьому додаткову допомогу в розмірі $ 100 млн було сформовано додатково через стягування російських військ до українського кордону.

"Коли війська були відведені, так і не увійшовши на Україну, ми перевели цей пакет в резерв на випадок, якщо він знадобиться в майбутньому. Ці кошти є, росіяни знають, що вони є, і українці знають, що вони є. Але твердження про тому, що ми утримали будь-яку допомогу в цілях безпеки для України, є просто нісенітницею ", — стверджує чиновник.

Він додав, що Джо Байден виконав свої зобов'язання по допомогу українській стороні у сфері безпеки, направивши всі 275 мільйонів.

Нагадаємо, 18 червня в ЗМІ з'явилося повідомлення, що США заморозили виділення Україні військову допомогу на 100 млн доларів. За інформацією Politico, рішення було прийнято в Раді національної безпеки.

Наступного дня прессекретар Білого Дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що повідомлення про заморозку військової допомоги Україні — нонсенс. За її словами Штати підготували резервні фонди на випадок подальшого вторгнення Росії в Україну, і про ніяку "заморозку" мови не йде.