У Канаді скинули з постаментів статуї двох королев (фото, відео)

Канада, Вінніпег, протест,
Фото: cbc.ca | Протестувальники в Канаді

Спочатку пам'ятники британських королев Вікторії і Єлизавети II облили фарбою, потім обв'язали мотузками і повалили на землю.

У Вінніпезі (провінція Манітоба, Канада) представники корінних народів скинули з постаментів статуї британських королев Вікторії і Єлизавети II.

CBC повідомляє, що подія трапилася в четвер, 1 червня, коли в країні святкували День Канади.

Інцидент стався під час маршу на честь Дня Канади, що проходив під гаслом "Every Child Matters" ("Кожна дитина має значення").

Захід був проведений після того, як у країні на місці шкіл-інтернатів були знайдені масові дитячі поховання.

Канада, мітинг, протест,
Протест у Канаді
Канада, монумент, вандали,
Скинутий пам'ятник

Біля памʼятників, встановлених біля будівлі законодавчих зборів Манітоби, зібралися протестувальники, які облили монументи фарбою, а потім скинули їх із пʼєдесталів, скориставшись для цих цілей мотузками.

Також відомо, що правоохоронці затримали чоловіка, який кричав на людей, які скидали статуї.

Акція протесту в Канаді

Нагадаємо, в канадській провінції Саскачеван на місці колишньої католицької школи-інтернату була знайдена 751 могила без всяких розпізнавальних знаків. Представники індіанських племен вже заявили, що розглядають поховання, як місце злочину.

А в травні 2021 року рештки 215 дітей, деяким з яких було всього три роки, були знайдені похованими в безіменних могилах на місці школи-інтернату неподалік від Камлупсу в Британській Колумбії.