Блискавка вбила 11 туристів в Індії

Блискавка, гроза, індія
Фото: 24.kz | Ілюстрація

Молоді люди намагалися зробити селфі на історичній споруді, коли в неї вдарила блискавка. Деякі з тих, що вижили, вирішили зістрибнути з неї на землю і отримали травми.

В Індії в неділю 11 осіб стали жертвами удару блискавки у форті Амер, який був побудований в XII столітті і є популярною туристичною визначною памʼяткою в місті Джайпур на півночі країни. Про це в понеділок, 12 липня, повідомляє видання BBC.

У матеріалі йдеться, що в момент удару на вершині вежі знаходилися 27 осіб. Ті 11, які загинули, були переважно молодими людьми, які намагалися зробити селфі. Деякі люди після удару блискавки зістрибнули з вежі на землю. Деякі отримали поранення.

Індію населяє понад 1,3 мільярда людей, щорічно близько двох тисяч з них стають жертвами удару блискавок. Тільки за неділю в провінції Раджастан, де знаходиться Джайпур, від удару блискавки загинули ще девʼять осіб.

амер, джайпур, індію, пам'ятка
Форт Амер в Джайпурі, Індія
Фото: Вiкiпедiя

Місцевий уряд пообіцяв виплатити по 500 тисяч рупій (6 700 доларів США) в якості компенсації сімʼям загиблих.

Сезон мусонів в Індії, коли йдуть сильні дощі, зазвичай триває з червня по вересень. З 1960 року кількість смертей від ударів блискавок в країні подвоїлася. Вчені називають однією з причин цієї зміни клімату.

Раніше український педіатр Євген Комаровський заявив, що мобільні телефони не притягують удари блискавок. За словами доктора, він не очікував, що міф про небезпеку мобільних в грозу так сильно вкорениться у свідомості людей.

Також вчені запропонували сценарій зародження життя на Землі, згідно з яким саме удари блискавок стали його причиною.