Казахська авіакомпанія буде зважувати пасажирів перед вильотом

air astana, зважування пасажирів

Процедура зважування пасажирів буде добровільною, а за згоду даватимуть подарунки.

Related video

Казахстанська авіакомпанія Air Astana початку зважувати пасажирів перед вильотом. Про це повідомив авіаційний портал Avianews.

Процедура буде добровільною і триватиме до 31 серпня 2021 року, а згоду пасажири зможуть взяти участь у безпрограшній лотереї з подарунками.

У Air Astana пояснюють, що зважування необхідно для поновлення статистичних даних для безпеки здійснення польотів. Пасажирів будуть зважувати разом з ручною поклажею і вносити дані в систему для розрахунку балансування літака. Для процедури будуть обладнані спеціальні місця, де пасажирів розділять за статтю.

Завдяки процедурі під час стоянки літак не впаде на хвіст чи не зачепить злітно-посадкову смугу під час зльоту, і комп'ютер підрахує потрібну тягу двигунів для розгону.

Air Astana проводить такі дослідження раз на 5 років, адже середня вага людини регулярно змінюється в зв'язку з різними факторами. Зважування буде проводиться в аеропортах Алмати і Нур-Султан.

Нагадаємо, в одеському аеропорту утворилася пробка через те, що пілот з ОАЕ відмовився вести літак по злітно-посадковій смузі. Командир літака компанії FlyDubai заявив, що його не влаштовує ширина магістральної рульової доріжки.

Фокус вивчив, на яких літаках літають українці. Найбільш "старими" виявилися машини компанії "Мотор Січ" із середнім віком цілих 40 років, а найсвіжіший авіапарк зібрала нова авіакомпанія Bees Airlines з 11-річними літаками.