У Чехії за ордером України затримали учасника "Кримської весни"

Франчетті
Фото: РБК | Олександр Франчетті

Затриманому росіянину Олександру Франчетті загрожує негайна депортація в нашу країну.

У міжнародному аеропорту Праги затримали учасника подій "Кримська весна" громадянина Росії Олександра Франчетті. Росіянина заарештували на підставі міжнародного ордера, виданого Україною. Про це повідомляє агентство "ТАСС".

Факт затримання підтвердив прес-секретар президії поліції Чехії Ондржей Моравчик: "Можу підтвердити, що в аеропорту Праги був затриманий громадянин РФ на підставі ордера на арешт, виданого Україною".

За попередніми даними Франчетті утримують під вартою і після перевірки всіх даних найближчим часом передадуть українській стороні. У Росії вже відреагували на цю подію. Зокрема керівник групи з міжнародно-правових питань анексованого Криму Олександр Молохов назвав затриманого "героєм Кримської весни".

"Чехія, мабуть, вирішила виправдати на ділі включення в список недружніх Росії країн і вислужитися перед українськими неонацистами. Сьогодні в празькому аеропорту був незаконно затриманий відомий герой" Кримської весни "Олександр Франчетті", — сказав чиновник.

Хто такий Олександр Франчетті?

Франчетті потрапив в поле зору чеської контррозвідки ще в 2019 році. Як з'ясувалося, ще до початку операції по анексії півострова в 2014 році, він створив угруповання "Північний вітер", яка відповідала за охорону ліній електропередач і газопроводу. В одному з інтерв'ю на YouTube Франчетті розповів, що угруповання щільно взаємодіяло з командуванням Військово-морського флоту Росії.

Раніше ми повідомляли, що в Миколаївській області СБУ затримали 47 сепаратистів. В ході слідства стало відомо, що групу фінансували з адміністрації президента Росії

Мешканця Закарпаття, який виступав за відокремлення Закарпаття від України і закликав російського президента ввести війська, засудили на 12 років позбавлення волі.