Сепаратиста із Закарпаття, який особисто звертався до Путіна, заочно засудили на 12 років в'язниці

Підкарпатська Русь, сепаратизм, Петро Гецко, суд, СБУ, вирок,
Фото: 24 канал | Петро Гецко

Прізвище засудженого не вказується, проте за характеристиками, які надала йому спецслужба, може йтися про Петра Гецко.

Житель Закарпаття, який виступав за відокремлення Закарпаття від України, засуджений судом до 12 років позбавлення волі.

Прес-служба СБУ повідомляє у вівторок, 27 квітня, що заочно засуджений особисто звертався з проханням до президента РФ Володимира Путіна про створення "Республіки Підкарпатська Русь".

"Зловмисник неодноразово підтверджував російським ЗМІ свої наміри зі зміни адміністративно-територіального устрою нашої держави, пропонував незаконне відновлення непередбачуваної Конституцією України так званої "Республіки Підкарпатська Русь", — заявили в прес-службі.

В СБУ стверджують, що чоловік нібито закликав російського президента провести миротворчу операцію для "відновлення дорадянського статусу Республіки Підкарпатська Русь".

Влітку 2014 року українець переїхав у Росію, де, як повідомляють в спецслужбі, "представив документи, в яких описав кроки з підготовки підстави для силового захоплення влади в Закарпатті.

Зокрема, він, нібито, розробив схему залякування представників влади і захоплення адмінбудівель в Мукачеві, Ужгороді та Хусті.

Також, стверджують в СБУ, засуджений нібито планував створення тимчасового уряду, блокування автомобільних та залізничних перевалочних пунктів і захоплення аеропорту.

На сьогоднішній день засуджений оголошений в міждержавний розшук, оскільки, за даними спецслужби, "ховається від суду на території Росії".

Мукачівський суд Закарпатської області призначив українцеві покарання у вигляді 12 років позбавлення волі, вирок уже набрав чинності.

В СБУ не називають прізвище засудженого, однак за повідомленням спецслужби зрозуміло, що йдеться про жителя Закарпаття Петра Гецко.

Служба безпеки України оголосила його в розшук ще в 2014 році. Тоді розслідуванням встановлено, що в січні-березні 2014 року, так званим самопроголошеним прем'єр-міністром Республіки Підкарпатська Русь, який діяв за попередньою змовою з невстановленими особами, в інтернеті була поширена стаття сепаратистського змісту.

Раніше повідомлялося, що колишня мер Слов'янська Неля Штепа, яку звинувачують в сепаратизмі заявила, що не закликала до виходу міста зі складу України.

Також відомо, що народна депутатка України 4, 5 і 6 скликань Верховної Ради від "Комуністичної партії України" Алла Александровська, яку звинувачували в сепаратизмі, перемогла в Європейському суді з прав людини. Суд вирішив, що екс-нардепку від "Компартії" незаконно заарештували.