У Франції заарештували судно з тонною кокаїну на борту: серед членів екіпажу був українець (відео)

Судно "Трад"

Затриманому українському моряку МЗС України надало юридичну і правову допомогу.

Біля французького міста Дюнкерк співробітники місцевої митниці перехопили вантажне судно, на борту якого виявилося 1127 кг кокаїну на суму понад 10 млн євро. На борту судна перебував і український моряк. Про це повідомляє видання La Voix Du Nord.

Репортаж про затримання українського моряка

Судно під прапором Ліберії прямувало з Бразилії в напрямку Антверпена, а в районі північного берега Франції було перенаправлено в Дюнкерк. Екіпаж корабля складався з 20 осіб. Серед них були громадяни РФ, Філіппін, Єгипту, Ефіопії, Румунії, а також один громадянин України.

Коментарі МЗС України

Міністерство закордонних справ України вже відреагувало на подію і підтвердило факт присутності українця серед екіпажу.

"Посольство України у Франції вже займається цією справою, надає консульську і правову допомогу. Наш громадянин забезпечений адвокатом і перекладачем. Консули контактують з французькими правоохоронними органами для з'ясування всіх обставин", — сказав речник МЗС Олег Ніколенко в коментарі "Європейській правді".

Наразі екіпаж перебуває в Парижі, де спеціальний орган по боротьбі з організованою злочинністю (Juridiction nationale chargée de la lutte contre la criminalité organisée) проводить подальше розслідування.

Раніше повідомлялося, що в індійському штаті Гуджарат була виявлена партія наркотиків, вартість якої, за деякими оцінками, становить $2.7 млрд. Поліція підозрює причетність до справи громадян Афганістану.

Біля узбережжя Плімута на яхті під прапором Ямайки співробітниками Агентства по боротьбі з національними злочинами Великобританії були заарештовані шестеро чоловіків, у яких вилучили наркотики на суму $166 млн.