Меркель обговорила з Лукашенком наплив мігрантів до кордонів ЄС

Ангела Меркель, Олександр Лукашенко, мігранти, біженці, Польща
Фото: РИА Новости | Меркель і Лукашенко провели телефонні переговори щодо ситуації на кордоні

Лідери двох країн під час переговорів розібрали шляхи вирішення міграційної проблеми. Розмова тривала майже годину.

Related video

Виконувачка обов'язків канцлера Німеччини Ангела Меркель обговорила з президентом Білорусі Олександром Лукашенком ситуацію на кордоні з Польщею, де перебувають тисячі біженців із Сирії, Афганістану й інших країн. Про це у вівторок, 16 листопада, повідомляє пресслужба глави уряду ФРН.

"Канцлерка та пан Лукашенко говорили про складну ситуацію на кордоні Білорусі та Євросоюзу, зокрема, про необхідність надання гуманітарної допомоги біженцям і мігрантам, які там перебувають", — йдеться в повідомленні представництва канцлерки.

У пресслужбі президента Білорусі зазначили, що розмова лідерів двох держав тривала близько 50 хвилин. Також у представництві Лукашенка повідомили, що під час переговорів із канцлеркою обговорювали ситуацію з біженцями на білорусько-польському, білорусько-литовському та білорусько-латвійському кордонах.

"Докладно в розмові було порушено шляхи та перспективи вирішення міграційної проблеми з метою недопущення ескалації ситуації на кордоні", — заявили в пресслужбі глави білоруської держави.

Крім цього, у представництві президента Білорусі додали, що сторони детально обговорили питання гуманітарної підтримки біженців через надання їм гуманітарної допомоги.

"Олександр Лукашенко й Ангела Меркель домовилися про подальші контакти з метою вирішення ситуації", — підсумували в пресслужбі глави республіки.

Нагадаємо, минулої середи, 10 листопада, Меркель попросила Путіна вплинути на білоруську владу в питанні напливу мігрантів до польського кордону. У свою чергу Кремль повідомив, що під час переговорів президент РФ запропонував налагодити обговорення проблеми безпосередньо між країнами-членами ЄС і Білоруссю.

Раніше Фокус повідомляв, що Лукашенко запропонував вивезти мігрантів у німецьке місто Мюнхен.