Компанія Alibaba звільнила співробітницю, яка звинуватила свого боса у зґвалтуванні

alibaba, алібаба

Також роботу втратив сам обвинувачений у насильстві та ще десять осіб, які допустили витік інформації про інцидент

Related video

Китайський торговельний гігант звільнив співробітницю на ім'я Чжоу, яка в серпні звинуватила свого начальника та клієнта компанії в сексуальному насильстві. Проти чоловіків було порушено кримінальне провадження, але у вересні його закрили за відсутністю складу злочину, пише Bloomberg.

Злочин, за словами Чжоу, стався під час робочої поїздки колег. Увечері вона, старший менеджер на ім'я Ван і клієнт компанії вживали спиртне, а після вечері влаштували вечірку. В результаті "п'яної ночі", як повідомляє France 24, чоловіки нібито напали на Чжоу та зґвалтували.

Жінка повідомила про це керівництво після повернення з відрядження, але ті ніяк не відреагували. Тоді постраждала взяла справу у свої руки та розгорнула банер в офісному кафетерії: "Менеджер компанії зґвалтував підлеглу, а всім начхати!". Після Чжоу записала відповідне відео та виклала його на внутрішньому корпоративному ресурсі. Також вона описала ситуацію в соціальних медіа. Усередині компанії та в китайських соцмережах стало назрівати обурення, і керівництво Alibaba змушене було відреагувати.

"Alibaba Group дотримується політики абсолютної нетерпимості до сексуального насильства, і безпека для всіх наших співробітників — наш пріоритет", — заявили в корпорації.

Керівництво звільнило Вана та повідомило співробітникам у службовій записці, що вводить у дію політику боротьби з сексуальними домаганнями. Для цього вони створять спеціальний канал комунікації, яким можна буде повідомити про подібні випадки. Два старших менеджери подали у відставку через те, що не діяли після заяви Чжоу.

Проте у вересні правоохоронці дійшли висновку, що в його діях чоловіків не було складу кримінального правопорушення. За їхньою версією, йдеться про "насильницьку непристойну поведінку". Максимальне покарання за таке порушення в Китаї становить 15 діб арешту. Поліція також спростувала частину заяв Чжоу. Наприклад, її твердження, що вона знайшла відкриту пачку презервативів під ліжком у готельному номері.

Після цього Alibaba звільнила Чжоу, заявивши, що її початкове помилкове звинувачення порушує кодекс поведінки компанії. У листі про звільнення, яке Чжоу отримала в листопаді, компанія звинуватила співробітницю в лжесвідченні, що призвело до негативних юридичних наслідків для корпорації. За витік інформації про інцидент було звільнено ще 10 працівників.

Справа Чжоу – не перший сексуальний скандал за участю китайських впливових осіб.

Останній гучний випадок пов'язаний із зіркою тенісу Пен Шуай, яка в листопаді звинуватила колишнього китайського віцепрем'єра Чжан Гаолі в сексуальному насильстві.

Звинувачення Пен, опубліковані на китайській платформі мікроблогів Weibo, були зняті цензурою в лічені хвилини. З того часу триразова олімпійська чемпіонка зникла з поля зору громадськості, що викликало занепокоєння всього світу та заклики адміністрації президента США Джо Байдена й Управління ООН із прав людини "надати незалежні докази її місцезнаходження, які піддаються перевірці".

Раніше Фокус повідомляв про білоруського телеведучого, який побажав президентці Єврокомісії бути зґвалтованою.

Також Фокус повідомляв про індійську бездомну, яка повідомила, що її зґвалтували 400 людей.