"Повне відновлення": у РФ розповіли, як поранені солдати відрощують кінцівки

Поранений солдат ЗС РФ
Фото: Вечерняя Москва | Поранений російський солдат у госпіталі ім. Бурденка в Москві

Як кажуть лікарі, спеціальні імпланти дозволяють заново виростити втрачені фрагменти кістки та швидко відправити військових назад на фронт.

Related video

Росіяни заявляють, що винайшли інноваційну технологію відновлення кінцівок солдатів після важких поранень, отриманих в Україні. Про це пише агентство "РИА Новости", посилаючись на російське Міністерство оборони.

Відомство стверджує, що лікарі з Головного військового клінічного госпіталю імені Бурденка в Москві розробили і вже застосовують на практиці інноваційний метод 3D-моделювання імплантів, які замінюють пошкоджені ділянки кісток та навіть суглобів.

Вони дозволили кільком солдатам повністю відновити руки та ноги, щоб повернутися на війну в Україні.

Для людини, яка отримала важку травму кінцівки внаслідок потрапляння кулі або вибуху міни виготовляють індивідуальний тривимірний імплант з титану, який за формою і розміром відповідає втраченому фрагменту кістки. Його вставляють у місце поранення, а потім заповнюють кістковою тканиною, взятою з інших кісток пацієнта, трансплантованою або вирощеною за допомогою стовбурових клітин. Потім лікарі відтворюють м'язи та шкіру, повертаючи функціональність пошкодженої руки чи ноги.

"У результаті операції фактично відбувається відтворення кістки", — кажуть лікарі.

Згідно з заявою Міноборони, один з учасників експерименту втратив частину великої гомілкової кістки ноги, без якої неможливо ходити. Після операції з імплантації він швидко відновився і побажав знову вирушити на фронт, хоча зазвичай такі поранення призводять до ампутації кінцівки.

Заступник керівника госпіталю з науково-дослідної роботи Леонід Брижань підкреслив, що крім них такі операції не робить ніхто у світі. За його словами, новий метод зараз активно застосовують у госпіталі Бурденка, а в найближчому майбутньому його зможуть запозичити багато інших медичних установ у РФ.

Раніше президент РФ Володимир Путін підписав указ, який дозволяє мобілізувати навіть поранених. Згідно з документом, до армії можуть брати людей, визнаних лікарями непридатними, якщо вони самі захочуть продовжити службу за контрактом.

У Пентагоні підрахували, що з початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули або було поранено понад 100 тис. російських військових. На думку голови Об'єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі, приблизно такі ж втрати мають бути і з української сторони.