"Націоналісти" замість "ісламістів": ФСБ "розкрило" рекордну кількість терактів (інфографіка)

ФСБ
Фото: РБК | ФСБ

За інформацією журналістів, 69% так званих "терактів", які нібито наперед розкрили спецслужби РФ, були диверсіями. Без загрози життю людей.

Related video

Станом на початок грудня російська ФСБ протягом року повідомила про 48 контртерористичних операцій, більшість із них нібито пов'язана з Україною. Про це повідомляє "Нова газета. Європа".

І якщо раніше ФСБ повідомляла про ліквідацію бандформувань ісламістів, то тепер на зміну їм прийшли "українські націоналісти".

До початку масштабної війни в Україні російські силовики частіше повідомляли про запобігання терактам за участю бойовиків та смертників, але після 24 лютого перейшли на антивоєнні акції.

Журналісти з'ясували, що 69% "терактів", які нібито запобігли у РФ, були диверсіями, які не загрожували життям людей. Людям, які підпалювали військкомати, планували диверсії на енергетичних об'єктах чи залізничних коліях, звинувачували у підготовці терактів.

Різновиди "терактів". Fullscreen
Види "терактів"

Журналісти посилаються на слова керівника проєкту "Підтримка політв'язнів. Меморіал" Сергія Давідіса, який заявив, що Кремль намагається так "виправдати в очах населення свої власні злочинні дії" щодо України.

"Теракти", які не загрожують життям людей Fullscreen
"Теракти", які не загрожують життям людей

Крим

За "терактами" у Криму, переслідування кримських татар Fullscreen
За "терактами" в Криму ховаються переслідування кримських татар

Автори дослідження зробили висновок, що до топ 5 регіонів з найбільшою кількістю "попереджених терактів" російським ФСБ увійшов Крим, головним чином через переслідування за "терористичними" статтями кримських татар. У п'ятірці таких регіонів також Москва та Північний Кавказ.

Нагадаємо, що РФ продовжує купувати американські мікрочипи в обхід санкцій. З початку інтенсивної фази війни в Україні обсяг імпортованих у РФ напівпровідників і мікрочіпів стрімко зростав. Попри санкції, що обмежують їхнє постачання.

Раніше Фокус повідомляв, що у Мелітополі ЗС РФ втратили керівний склад 58-ї армії. ЗСУ знищили три артилерійські установки та до 10 одиниць військової техніки в районах Енергодару, Токмака та Гуляйполі.