"Миротворча місія" Ватикану в Україні: з'явилася реакція Кремля

Володимир Путін, Папа Римський, Франциск, Ватикан, Кремль, миротворча місія, війна в Україні
Фото: РІА Новини | Володимир Путін і Папа Римський

Папа Римський повідомив про свою причетність до "секретної миротворчої місії" та заявив, що, на його думку, мир завжди досягається "відкриттям каналів".

Related video

У Російській Федерації не мають інформації про "секретну миротворчу місію" Ватикану з врегулювання війни в Україні. Про це пише видання CNN з посиланням на заяву прессекретаря Кремля Дмитра Пєскова від 2 травня.

"Ні. Ми нічого про це не знаємо", — цитують журналісти Пєскова.

"Миротворча місія" Ватикану: що про неї відомо

У понеділок, 1 травня, видання Reuters повідомило, що Папа Римський Франциск має стосунок до "секретної миротворчої місії", спрямованої на завершення війни між Росією та Україною.

За словами глави римо-католицької церкви, мир завжди досягається "відкриттям каналів". Франциск також заявив, що вже обговорив ситуацію в Україні з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном і митрополитом РПЦ Іларіоном під час візиту в Будапешт.

"Зараз іде місія, але вона ще не оприлюднена. Коли її буде оприлюднено, я розкрию її", — повідомив Папа Римський.

Водночас у Києві заявили, що нічого не знають про "миротворчу місію", про яку згадує римський понтифік.

Український чиновник, наближений до Офісу президента, сказав представникам ЗМІ, що Володимир Зеленський не давав дозволу ні на які подібні обговорення від імені України.

"Якщо переговори й ведуться, то без нашого відома та нашого благословення", — сказав чиновник.

Зі свого боку, прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр заявила під час брифінгу 1 травня, що Вашингтон проінформований про спроби Ватикану сприяти мирному врегулюванню російсько-української війни.

"Нам відомо. У нас коментарів щодо цього немає", — сказала Жан-П'єр.

Нагадаємо, що 30 квітня Папа Римський Франциск повідомив про своє бажання провести зустріч із патріархом Російської православної церкви Кирилом. Зустріч Франциска з Кирилом у Єрусалимі була запланована на літо 2022 року, проте вона не відбулася через повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Раніше, 12 квітня, Франциск закликав світових лідерів вирішувати політичні конфлікти за допомогою розуму, а не смертоносної зброї. У своїй промові Папа покликався на лист енцикліки Папи Івана XXIII, який був написаний під час холодної війни.