Прапор РФ під забороною: суд у Берліні дозволив демонстрацію прапорів України 8 та 9 травня

Прапори України
Фото: France24 | Прапори України

Адвокат Патрік Хайнеманн заявив, що будь-хто, хто вирішив скористатися фундаментальним правом публічно заявити про себе як про українця, не може бути загрозою громадській безпеці.

Related video

Адміністративний суд Берліна скасував заборону на демонстрацію прапора України на радянських меморіалах 8 та 9 травня, проте прапор Російської Федерації залишився під забороною. Про це повідомляє громадське Радіо Берліна та Бранденбурга (rbb).

Повідомляється, що нещодавно місцеві правоохоронці заборонили прапори РФ та України навколо меморіалів СРСР у Трептів-парку, Тіргартені та парку Шенхольцер-Хайді. Після цього українська асоціація "Віче" подала скаргу до суду. Після засідання ввечері 5 травня вона змогла домогтися скасування такого рішення.

Адвокат Патрік Хайнеманн, який представляв "Віче" в суді, заявив, що будь-хто вирішив скористатися фундаментальним правом публічно заявити про себе як про українця і згадати про історичні жертви у перемозі над націонал-соціалізмом, не може бути загрозою громадській безпеці. Це саме визнав і суд.

Проте, як повідомляється, російські прапори досі забороняється демонструвати. Крім того, не можна скандувати гасла, які прославляють чи схвалюють вторгнення РФ до України.

У матеріалі йдеться, що поліція Берліна ще має можливість оскаржити рішення суду у Вищому адміністративному суді Берліна-Бранденбурга.

Нагадаємо, що рішення про заборону показу українського прапора було правоохоронцями Берліна ухвалено ще у 2022 році. Як сказав тодішній посол України у Німеччині Андрій Мельник, МВС Німеччини ухвалило неправильне рішення, яке змушує засумніватися у підтримці України з боку німців.

Також повідомлялося, що у березні 2023 року в Німеччині оштрафували росіянина за футболку з літерою "Z". За словами журналістів, чоловік отримав футболку у подарунок від друга. Він носив її на роботі, де начальство поставило прапор України після початку повномасштабного вторгнення РФ.