Найбільший у світі рубін Estrela De Fura продали на аукціоні за $34,8 млн (фото)

Estrela De Fura, мозамбікський рубін вагою 55,22 карата, аукціон, продаж рубіна, новини світу, дорогоцінний камінь
Estrela De Fura, мозамбікський рубін вагою 55,22 карата, продано за 34,8 мільйона доларів США

Маса дорогоцінного каменю складає 55,22 карата. Він був знайдений у Мозамбіку, до обробки його маса становила 101 карат.

Related video

Найбільший рубін, який коли-небудь виставлявся на аукціон, був проданий за $34,8 млн на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку. Про це повідомляє CNN.

Камінь, назва якого Estrela De Fura в перекладі з португальського означає "Зірка Фури", знайшли на рубіновому руднику компанії Fura на півночі Мозамбіку в липні 2022 року.

Спочатку власники рубіна планували продати його у натуральному вигляді. Однак, порадившись із торговими фахівцями, вони дійшли висновку, що Estrela de Fura — це винятковий камінь, гідний найкращого огранювання для повного розкриття його потенціалу.

Fullscreen

Раніше світовий рекорд для рубіна, проданого на аукціоні, було встановлено у 2015 році. Він належав бірманському камню Sunrise Ruby вагою 25,59 карата, який придбали за $30,3 млн на аукціоні Sotheby's в Женеві.

Камінь Estrela de Fura ("Зірка Фура") важив 101 карат у необробленому вигляді.

Fullscreen

Аукціонний будинок Sotheby's повідомив, що частина грошей, виручених від продажу Estrella de Fura, піде на створення школи, де можна буде здобути технічну освіту в галузі гірничої справи, сільського господарства чи машинобудування.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що дорогоцінний камінь, який після обробки важить 55,22 карата, вражає не лише своїми розмірами та чистотою, а й місцем, де його знайшли. Раніше вважалося, що такі рубіни є лише у Бірмі.

Раніше стало відомо, що на аукціоні продадуть унікальний рожевий діамант Eternal Pink. Він може піти з молотка більш ніж за 35 мільйонів доларів.