"Уже спланована": хунта Нігеру закрила повітряний простір і готується до війни, — ЗМІ

переворот Нігер, мітинг Нігер, протест Нігер
Фото: Соцмережi | Під час мітингів на вулицях Нігеру майоріли російські прапори

Лідери держперевороту впевнені, що воєнні дії проти них вже розгортаються. Ознак цьому немає, однак термін ECOWAS на звільнення президента закінчився.

Related video

Хунта Нігеру частково закрила повітряний простір країни та попередила про можливий напад "іноземної держави". Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, опублікованому 7 серпня.

У неділю, 6 серпня, закінчився наданий лідерами країн Західної Африки час для відновлення поваленого президента Мохамеда Базума. Цей термін, встановлений Економічним товариством західноафриканських держав (ECOWAS), загрожує військовим втручанням у Нігер через держпереворот.

За даними ЗМІ, попри відсутність ознак будь-яких воєнних дій лідери перевороту переконані, що вони вже розгортаються.

"Планування цієї війни було здійснено. У двох країнах Центральної Африки почалося попереднє розгортання сил для участі в цій війні", — заявив речник хунти Амаду Абдарман.

У неділю Нігер закрив повітряний простір для міжнародних рейсів. Виняток зробили лише для кількох країн, які виступили проти військового втручання, — Алжиру, Буркіна-Фасо, Малі, Лівії та Чаду.

"Будь-яка держава, із боку якої ведуться воєнні дії проти Нігеру, буде вважатися провоєнною", — підкреслив Абдарман.

Нагадаємо, 28 липня в Нігері стався державний переворот — начальник гвардії генерал Омар Чіані оголосив себе новим лідером держави. 4 серпня стало відомо, що в ECOWAS склали план військового втручання в країну. Лідери Західної Африки дали хунті час для звільнення обраного президента. Зазначалося, що Нігерія та Сенегал готувалися розгортати війська.

5 серпня в ЗМІ проінформували, що після перевороту хунта Нігеру звернулася за допомогою до російської ПВК "Вагнер". За інформацією медіа, найманці вивчали прохання. Причиною звернення став ультиматум ECOWAS.