Електрокар Sony Vision-S успішно пройшов дорожні випробування

авто, Sony, електрокар, Vision-S
Фото: Sony

Можливості авто будуть продемонстровані на виставці CES 2021.

Related video

У минулому році на виставці електроніки CES японська компанія Sony презентувала концепт власного електромобіля — Vision-S. Протягом року навколо моделі ходили найрізноманітніші чутки: від новин про закриття цього проекту до повідомлень про швидкий вихід на ринок першої партії. Як би там не було, на CES 2021 ми знову побачимо цю машину, а також ознайомимося з її можливостями в умовах реальних доріг, передає видання electrek.co.

Спеціально до виставки CES 2021 Sony відзняла кілька відеороликів, що демонструють Vision-S у дорожніх умовах. Випробовували електромобіль на дорогах загального користування неподалік від інженерного центру міста Граца (Австрія).

Закамуфльована Vision-S проходить дорожні випробування

У 2020-му компанія оголосила мінімум характеристик. Тоді лише було відомо про 33 датчики для автономного водіння (камери, радари, ультразвукові сенсори і лідари), наявность системи об'ємного звуку, 2 електромотори потужністю 268 к. с. (200 кВт) кожен, час розгону від 0 до 100 км/год — 4,8 с і максимальну швидкость у 240 км/год.

Але й сьогодні про автомобіль мало що відомо. Навіть відео не інформують, наприклад, про ємності батареї: в роликах не помітні ні дальність їзди, ні заряд акумулятора на дисплеї авто, так що зробити навіть непрямі висновки про можливості машини неможливо. Нічого не повідомляють ні про дату виходу, ні про ціну, ні про можливе партнерство з автозаводами. Так що сказати, коли Vision-S дійде до споживачів, ми не можемо.

Співробітники компанії Sony розповідають про переваги Vision-S

Проте, відео виявилися вельми цікавими. В них Sony показала, що кількість датчиків для автономного водіння зросла до 40-ка. Напевно, це посприяє безпечнішому водінню, тому що датчики зможуть зафіксувати і проаналізувати більше інформації.

Фішкою моделі точно стане широкоформатний дисплей, що займає всю приладову панель. Можливості в цього екрану теж досить широкі. Наприклад, ви можете побачити, як він злагоджено працює в парі PlayStation, дозволяючи грати в Little Big Planet.

Sony Fullscreen
Електрокар Sony без камуфляжу
Фото: Sony
Sony Fullscreen
Так виглядає концепт японського електромобіля
Фото: Sony

Велику увага розробники приділили й інтерфейсу зв'язку людина-автомобіль. Так, модель оснащена системою розпізнавання осіб, мови й жестів, що демонструється в роликах. Наприклад, можна бачити тепловізійнне зображення кабіни, коли водій робить жест рукою.

Sony Fullscreen
Салон автомобіля Sony
Фото: Sony

Хоча Sony не повідомила, коли саме Vision-S вийде на ринок, аналітики Хорст Шаффер із Continental заявив, що всі зацікавлені сторони хочуть якомога швидше довести цей проект до комерційного стану.

Раніше ми повідомляли, що автобренди будуть скорочувати виробництво через брак мікросхем.