У Великобританії культовий BMW M3 серії E30 продали за 2 млн гривень (відео)

BMW M3 EVO2, BMW M3 Evolution II, BMW M3 E30 аукціон, BMW M3 E30 Великобританія
BMW M3 Evolution II серії E30, проданий з аукціону у Великобританії. Фото: The Market

У автомобіля 1988 року випуску з лімітованої серії Evolution II, випущеної обмеженим тиражем 500 примірників, за 32 роки було всього три власники.

У минулий понеділок на британському онлайн-аукціоні The Market був проданий рідкісний екземпляр "зарядженого" спортивного купе BMW M3 серії E30, випущений в 1988 році. За підсумками торгів цей 32-річний автомобіль пішов за 55 000 фунтів стерлінгів, що в перерахунку становить 2,1 млн гривень.

BMW 3-ї серії в кузові E30 має культовий статус у всьому світі, враховуючи Україну. Однак потужних версій M3 в нашій країні не знайти. Тим більше таких як проданий автомобіль, адже це один із 500 екземплярів лімітованої серії Evolution II.

Версія Evolution II (або EVO2) дебютувала в 1987 році на Франкфуртському автосалоні та являла собою подальший розвиток Evolution I. Обидві моделі створювалися для омологації купе BMW M3 в автоспорті — зокрема, для кузовного чемпіонату DTM (Німеччина).

У BMW M3 Evolution II під капотом стоїть 2,3-літрова бензинова "четвірка" серії S14 з віддачею 220 к. с. За нинішніми мірками зовсім небагато, але не будемо забувати, що машина позбавлена системи стабілізації, а з електронних помічників присутній лише АБС. Серед інших відмінностей Evolution II — більш тонкі бічні та задні стекла, і кришка багажника, виготовлена з більш тонкої сталі.

Завдяки зниженню маси такий автомобіль міг розігнатися до "сотні" за 6,7 секунди. Максимальна швидкість складала 240 км/год.

Проданий у Великобританії M3 Evolution II був 183-м у серії з 500 екземплярів. Все своє життя автомобіль провів у Великобританії, причому за 32 роки у нього було всього три власники. Після смерті останнього з них його спадкоємці вирішили виставити машину на продаж.

Перед тим, як опинитися на аукціоні, автомобіль зазнав часткової реставрації. Зокрема, були замінені коробка передач, зчеплення, бензобак разом із паливним насосом і паливними магістралями, а також радіатор.

Раніше Фокус повідомляв, що відомий американський автогонщик і шоумен Кен Блок виставив на продаж три автомобілі Ford зі своєї колекції. Два з них брали участь в декількох епізодах знаменитого дрифт-шоу "Джимхана".

Також ми розповідали, що перший серійний екземпляр відродженого позашляховика Ford Bronco був проданий з аукціону за $ 1 млн. А перший серійний електропікап відродженого бренду Hummer також продали з аукціону, причому ціна виявилася ще вищою — $2,5 млн.