Українська Tesla. Презентовано макет вітчизняного електромобіля "Єва" (фото)

Єва, автомобіль, електромобіль, прототип, макет,
Фото: snu.edu.ua | Електромобіль "Єва"

На транспортний засіб передбачена установка сонячних батарей, а конструкція дозволяє випускати різні модифікації — від седанів до вантажівок.

У ВНУ імені Даля днями пройшла презентація макета електромобіля, якому дали імʼя "Єва".

Як повідомляється на сайті ВНЗ, проект виконується в університеті групою вчених із залученням студентів університету і Сєверодонецького політехнічного професійного коледжу.

Автомобіль повністю функціональний і в запропонованому вигляді здатний проїхати до 100 км і розвивати швидкість до 80 км/ч.

Кузов транспортного засобу виготовлений зі склопластику, замість традиційного несучого кузова в ньому використана алюмінієва рама за технологією frame-space, на якій і встановлять елементи кузова та інші компоненти.

На дах і капот електромобіля можна буде встановити сонячні батареї, здатні заряджати основну батарею і забезпечувати додаткових 30 км пробігу в день.

При довжині 4 метри у автомобіля повністю рівна підлога, що дозволяє здійснювати будь-яку його трансформацію (від вантажного двомісного варіанту до повноцінного пятиместного автомобіля).

Нагадаємо, творець бренду "Мівіна" Фам Нят Вионг, якого називають першим мільярдером Вʼєтнаму, створив компанію VinFast, що виробляє електромобілі. Вартість автомобіля – близько 30 тисяч доларів, однак при передзамовленні його можна купити на 5 тисяч доларів дешевше.

Також повідомлялося, що недавно власники Tesla виявили, що в списку команд є одна фольклорна (Open butthole), яка відкриває зарядний порт і бардачок.

На сьогоднішній день мало хто сумнівається в швидкому закінченні епохи ДВС і розквіті електромобілів. Як це буде відбуватися і коли Україна відмовиться від бензину і дизеля, розбирався Фокус.