Volvo і спадкоємець китайського Uber розробляють роботаксі на базі позашляховика XC90

Роботаксі Volvo
Фото: Volvo

Шведський автовиробник концерну Geely уклав угоду з найбільшим китайським сервісом таксі Didi.

Компанія Didi починалася у 2012 році як додаток для поїздок, але справи пішли настільки добре, що вже у 2016 вона поглинула Uber China. Протягом останніх двох років DiDi тестувала роботаксі в Китаї і США, але позашляховик Volvo XC90 стане першим автомобілем, у якому буде реалізована нещодавно розроблена система безпілотного управління під назвою Gemini обчислювальною потужністю в 700 TOPS (трильйонів операцій на секунду).

В апаратний комплекс системи входять півсотні різноманітних датчиків, радари, лідари, фотокамери, тепловізор, можливе також віддалене адміністрування через мобільну мережу 5G.

Співпраця з DiDi зміцнює позиції Volvo як світового лідера в галузі автомобільної безпеки. Це не перше застосування автомобілів Volvo в ролі роботаксі. Перша пілотна програма у 2020 році використовувала позашляховики XC60. За допомогою програми DiDi клієнти в Шанхаї замовляли поїздки на цих безпілотних автомобілях, правда, під наглядом водія та інженера з техніки безпеки під час руху.

Стандартні системи безпеки Volvo роблять XC90 ідеальною моделлю для інтеграції програмного автопілота. Кінцева мета Didi — зробити свої таксі повністю автономними. Це тим більш актуально в умовах пандемії коронавірусу, коли контакти між людьми максимально обмежуються.

До речі, крім Volvo, DiDi вже співпрацює з групою Renault-Nissan-Mitsubishi.

Раніше Фокус повідомляв, що Volvo створив симулятор водіння на основі технології змішаної реальності. У компанії стверджують, що її розробка — одна з кращих у світі.

Також ми тестували Volvo XC60 нового покоління. За результатами продажів 2019 і 2020 років гібрид Volvo XC60 став найбільш продаваною моделлю Volvo у світі.

Раніше ми повідомляли, що в Х'юстоні почали працювати роботи з доставки піци. Доставку здійснюють роботи Nuro R2 — перші безпілотні і безпасажирські пристрої з допуском Мінтрансу США на дороги загального користування.