Найпопулярніший електромобіль на світі надійде в продаж за ціною $5000: новий електрокар від General Motors

електромобіль, найпопулярніший у світі, китайський електромобіль
Фото: CarNewsChina | Wuling Hongguang Mini EV — спільна розробка концернів General Motors і SAIC

У Китаї готуються запустити у виробництво новий електромобіль Wuling Hongguang Mini EV Long Range — дітище концернів General Motors і SAIC. Незабаром стане доступна і його європейська версія.

Related video

Модель користується величезним попитом і є найпопулярнішим електрокаром на світі. Щомісяця продається понад 30 тис. цих авто — більше, ніж Tesla Model 3. До кінця року планують випустити 400 тис. Mini EV.

Але поки електромобіль продається тільки в Китаї. Хоча незабаром стане доступна його європейська версія — її почнуть збирати в Латвії під назвою FreZe Nikrob.

електромобіль, найпопулярніший на світі, китайський електромобіль Fullscreen
Wuling Hongguang Mini EV вже став найпопулярнішим електромобілем на світі
Фото: CarNewsChina

Варіант Long Range зовні відрізняється від стандартного Wuling Hongguang Mini EV дизайном передньої та задньої оптики. Він на 70 мм довший, але все одно дуже компактний — 2997 мм. Збільшені розміри додали більше місця заднім пасажирам.

Важливо
В Україні презентовано новий електричний кросовер Volvo XC40 Recharge з запасом ходу в 539 км

Втім, головною метою розробників було знайти місце для поліпшеної силової установки. Китайський електрокар отримав потужніший 41-сильний мотор і батарею ємністю 26 кВт∙год. А його запас ходу зріс до 300 км (за циклом NEDC).

електромобіль, найпопулярніший на світі, китайський електромобіль Fullscreen
Запас ходу електрокара виріс до 300 км
Фото: CarNewsChina

Очікується, що новий Wuling Hongguang Mini EV Long Range коштуватиме в еквіваленті 5000 доларів, тобто не подорожчає в порівнянні зі стандартною моделлю.

Справа в тому, що він підпадає під китайські урядові субсидії — вони поширюються на електрокари з запасом ходу не менше 300 км.

Нещодавно Фокус повідомляв про те, що новий український електромобіль виїхав на дороги, а ось автомобіль від Apple доведеться почекати.