Українці зможуть оформити договір купівлі-продажу авто онлайн

Купівля авто онлайн, покупка авто, договір купівлі продажу, купити авто
Фото: Alamy | Оформлення покупки авто онлайн стане доступним через пів року

Укласти договір купівлі-продажу авто можна буде через додаток "Дія" або через Електронний кабінет водія. Послуга буде доступна з березня.

Related video

Зовсім скоро оформити договір купівлі-продажу автомобіля можна буде онлайн. Таке нововведення передбачене постановою Кабміну №1007 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 22 вересня. Про це повідомляє Головний сервісний центр МВС.

Реєстрація та перереєстрація транспортних засобів — одні з найпопулярніших послуг сервісних центрів МВС, а тому їх вирішили спростити. Укласти договір під час покупки авто запропонують через додаток державних послуг "Дія" або через Електронний кабінет водія.

Купівля авто онлайн, покупка авто, договір купівлі продажу, купити авто Fullscreen
Нова функція запрацює через додаток "Дія" та Електронний кабінет водія
Фото: Із сайту головного сервісного центру МВС

Продавець і покупець повинні будуть заповнити договір в електронному вигляді, після чого він автоматично надійде в сервісний центр МВС для проведення перевірок за відповідними реєстрами. Якщо перевірка успішна, сторонам договору залишається поставити кваліфіковані електронні підписи, і він вважається укладеним.

Важливо
Заряджає електромобілі на ходу: в США побудують дорогу майбутнього
Заряджає електромобілі на ходу: в США побудують дорогу майбутнього

Варто зазначити, що нововведення стане доступним через пів року після набрання чинності постанови Кабміну. Тобто, купити авто в Україні з онлайн-оформленням можна буде з 22 березня 2022 року.

Раніше Фокус повідомляв, що в додатку "Дія" з'явилася можливість розмитнити авто онлайн. Також дистанційно можна оформити й водійські права.