Уряд США повністю відмовиться від бензинових і дизельних автомобілів

Джо Байден, електромобілі, нові електромобілі, урядовий автопарк
Фото: ABC News | Переведення державного автопарку на електротягу було однією з передвиборних обіцянок Джо Байдена

Перехід на електромобілі допоможе заощадити кошти та зменшити шкідливі викиди в атмосферу. Поки що лише 0,5% автомобілів держструктур у США — електричні.

Related video

Федеральний уряд США припинить закупівлю для держструктур автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння з 2035 року та поповнюватиме автопарк виключно електромобілями. Відповідний указ підписав президент Джо Байден і таким чином виконав передвиборчу обіцянку. Про це повідомляє сайт Carscoops.

Таке рішення покликане суттєво скоротити шкідливі викиди в атмосферу, адже державний автопарк налічує понад 650 тис. легкових і вантажних машин, причому лише 0,5% є електрокарами. Щорічно вони спалюють 1,5 млн тонн палива (на $730 млн) і викидають в атмосферу 3,1 млн тонн шкідливих речовин.

Джо Байден, електромобілі, нові електромобілі, урядовий автопарк Fullscreen
Наразі електрокари становлять лише 0,5% державного автопарку
Фото: carscoops.com

Перехід на електромобілі проходитиме поступово. Так, із 2027 року планують відмовитися від легкових моделей із бензиновими та дизельними двигунами. Винятки зроблять лише для військових і аерокосмічної галузі – там авто з ДВС будуть використовувати та після 2035 року.

Важливо
Корейці показали недорогий електрокросовер із багатим обладнанням
Корейці показали недорогий електрокросовер із багатим обладнанням

Наразі уряд США щороку закуповує приблизно по 50 тис. авто, але електрифікація стимулює активніше оновлювати автопарк. Тобто американські автовиробники отримають більше державних замовлень, а це означає, що від такого рішення виграє автопром.

Джо Байден, електромобілі, нові електромобілі, урядовий автопарк Fullscreen
Електрокросовіри Ford Mustang Mach-E проходять тести в Департаменті внутрішньої безпеки
Фото: Ford

Перші кроки щодо відмови від двигунів внутрішнього згоряння вже робляться. Поліції Вашингтона, Нью-Йорка та Сан-Франциско почали закуповувати електричні мотоцикли та велосипеди. А Департамент внутрішньої безпеки зараз тестує електрокросовери Ford Mustang Mach-E.

Раніше Фокус розповідав та показував у відео, як Джо Байден випробував перший 1000-сильний електромобіль Hummer

Також ми повідомляли про те, що Peugeot відмовиться від двигунів внутрішнього згоряння на європейському ринку до 2030 року.