Ford повністю відмовиться від бензинових та дизельних авто в Європі

електромобілі Ford, виробництво Ford, електрокари Ford
Фото: Ford | Ford починає активну електрифікацію європейської лінійки

Відмова від двигунів внутрішнього згоряння вимагатиме реорганізації виробництва Ford у Європі. Концерн інвестує 2 млрд доларів у модернізацію підприємства в Кельні та скоротить 1000 робітників.

Related video

Концерн Ford Motor розпочинає активну електрифікацію європейської лінійки моделей. Автовиробник планує повністю припинити продаж у Європі легкових авто з бензиновими та дизельними двигунами до 2030 року. Про це повідомляє сайт Automotive News Europe.

Перехід на електрокари буде поступовим. До 2026 у всіх європейських моделей Ford з'являться електричні або плаг-ін гібридні версії.

Після 2030 року двигуни внутрішнього згоряння залишаться тільки у ряду комерційних і вантажних моделей Ford в Європі, однак і в цьому сегменті 2/3 авто будуть електрокарами або гібридами, що заряджаються.

Електрифікація вимагатиме суттєвої реорганізації виробничого процесу. У модернізацію ключового європейського заводу Ford у Кельні вкладуть близько 2 млрд доларів. Також повідомляється, що доведеться скоротити близько 1000 робітників.

Важливо
Представлений електричний екобудинок на колесах на базі Ford Transit (відео)
Представлений електричний екобудинок на колесах на базі Ford Transit (відео)

Крім того, перехід на електромобілі змусить відмовитись від кількох популярних моделей — їх електрифікувати нерентабельно. Вже відомо, що найближчими роками знімуть із виробництва Ford Focus та Fiesta.

Водночас за межами Європи бензинові та дизельні Ford залишаться і після 2030 року. Зокрема, поки що не планується відмова від двигунів внутрішнього згоряння на ключовому для концерну північноамериканському ринку.

Раніше Фокус повідомляв, що Harley-Davidson повністю перейде на випуск електромотоциклів.

Також ми писали, що за результатами дослідження електромобілі визнали небезпечнішими, ніж авто з ДВС.