Кінопрем'єри "Французької весни". "Генерал де Голль", "Школа хороших дружин", "Чоловік і жінка"

весна в Парижі, французька весна, ейфелева вежа
Зловіть настрій французької весни в Києві!

Фестиваль допрем'єрних показів французьких картин у цьому році представляє різноманітну жанрову палітру — від історичного біографічного фільму до комедії моралі.

Новинки французького кіно дивіться онлайн з 23 квітня на сайті фестивалю "Французька весна".

"Чоловік і жінка: кращі роки"

Les plus belles années dʼune vie, новий фільм Клода Лелуша

Франція, 2019, драма

Тема: вічна закоханість

У ролях: Жан-Луї Трентіньян, Анук Еме

Чоловік і жінка кращі роки, Жан-Луї Трентіньян, Анук Еме, французьке кіно
"Чоловік і жінка: кращі роки" — кадр з фільму

Знаменитий режисер Клод Лелуш у віці 81 року зняв чергове продовження свого оскароносного фільму "Чоловік і жінка" (1966). У 1986 році вийшов фільм "Чоловік і жінка: 20 років потому", і ось тепер, через 53 роки, нова варіація на стару тему.

Нагадаю, що перша історія про те, як автогонщик і асистентка режисера познайомилися в пансіонаті, куди помістили дітей і забирали їх у вихідні. Її грала вже тоді зірка Анук Еме, його — харизматичний актор Жан-Луї Трентіньян. Імена героїв і акторів збігаються: Анна і Жан-Луї. На початку фільму "20 років потому" ми дізнаємося, що довгий час головні герої були в розлуці, і тепер, коли Анна стала продюсером, вона просить Жана-Луї допомогти їй зняти фільм про їхнє минуле кохання. У кінострічці їх, молодих, грають юні актори, картина перемежовується кадрами з фільму 1966 року.

Костянтин Рильов, редактор відділу культури: "Рекомендую "Генерала де Голля". Актуально у світлі загострення українсько-російських відносин. І у фільмі витримана золота середина між художністю і достовірністю"


У новій стрічці Трентіньяну 88 років, його партнерці — 86. Його герой перебуває в будинку для літніх людей. До Жана-Луї знову приходить Анна. Він страждає від хвороби Альцгеймера і не впізнає гостю, але при цьому весь час жартує. Парочка фліртує в дусі — він: "Ви лікар?" — "Моя спеціальність — серце". — "Ви кардіолог?" — "Так, коли закохана". — "А зараз ви закохані?" — "Може бути".

Лелуш прагне повторити момент виникнення першої закоханості. Але чи буде свіжою страва, розігріта втретє, вирішувати глядачеві.

"Генерал де Голль"

De Gaulle

Франція, 2020 року, історична біографічна драма

Тема: зрадник і герой

У ролях: Ізабель Карре, Ламбер Вільсон

Генерал де Голль, французька весна 2021, допрем'єрний показ
Кадр з фільму "Генерал де Голль"

У силу тривожних розмов про новий виток війни з РФ цей фільм особливо цікавий для українських глядачів. У ньому показаний переломний для Франції момент Другої світової війни — червень 1940-го. Французька армія терпить ряд поразок від фашистської Німеччини. Йдуть засідання французького уряду, куди недавно ввели бригадного генерала Шарля де Голля. У фільмі чітко зазначено характери політиків і військових. Яскраво показана суперечлива фігура 84-річного маршала Філіпа Петена — героя Першої світової. У 1916 році він розгромив німців, а зараз мужнім тоном закликає … здатися.

Важливо
І життя, і сльози, і ненудне кіно. Фаворити "Оскара" 2021

Англійська премʼєр Черчилль зображений у фільмі великою фігурою в прямому і переносному сенсі. Незважаючи на те, що Вінстон постійно налягає на коньяк, він приймає тверезі рішення. Неможливо ним не милуватися: пристрасний у промовах, які рясніють парадоксами, під його рентгенівським поглядом де Голлю незатишно, Черчилль ставить питання прямо: "Чому я повинен вас підтримувати, адже за вами нічого немає — жодного солдата і жодного корабля?"

Петен захопив владу, а де Голля оголосили поза законом. Але його голос по радіо Бі-бі-сі став голосом французького Опору.

У стрічці доречні зворушливі сцени з особистого життя де Голля — зображення його відносин з дружиною і дітьми.

"Школа хороших дружин"

La bonne épouse

Франція, Бельгія, 2020 року, комедія

Тема: свобода і французькі пристрасті

У ролях: Жульєт Бінош, Йоланда Моро, Едуар Баер

паризька весна, французьке кіно, Школа хороших дружин
"Школа хороших дружин" — кадр з фільму

Дія відбувається в 1968 році. Після смерті чоловіка, який подавився кролячою кісткою, Полетта змушена взяти на себе управління сімейним бізнесом — Школою для домогосподарок, яка розташована під Парижем.

Там дівчат вчать всього, що допоможе їм стати ідеальними домогосподарками (приблизно в таку ходила наша Проня Пропоківна Сірко). Розбираючи ділову пошту чоловіка, Полетта з жахом читає листи, у яких повідомляється, що їхній заклад на межі банкрутства.

Разом із сестрою чоловіка і вчителькою-черницею вони йдуть у банк, щоб просити позику. Менеджер відмовляє, кажучи, що чоловік і так залишився їм багато винен. Дами вламуються до керівника, який виявляється давньою любовʼю Полетти — Андре. Він готовий дати позику господині в обмін на побачення. Полетта різко відмовляє йому.

Важливо
Сила "слабкої" статі. Кращі фільми та серіали про сильних та незалежних жінок (відео)

Андре, щоб завоювати серце колишньої коханої, здійснює масу божевільних вчинків, не властивих банкірам, у тому числі підіймається по водостічній трубі … Полетта розуміє, що неправильно вчить дівчат, що потрібно виховувати в них не покірність, а самостійність. З панянками вона відправляється в Париж на ярмарок, але дороги всі перекриті через студентські заворушення. Однак це не зупиняє рішучих дам.

Класична французька комедія, де маса пікантних ситуацій, дотепності, зізнань у коханні. Красиві машини, костюми, багато яскравих кольорів, що приносить чимало естетичного задоволення.